Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez nagy súly volt a lónak...

Ez nagy súly volt a lónak nagyon megterhelhette? Azt gondoltam volna nem húzza el.

Figyelt kérdés

apám lomolást tartott hátul és lakatos szakmájából adódóan sok vashulladék is volt elhívta hát egyik lovas ismerősét hogy vigyük el a vasat.

megjött a lovas, nemtudom milyen lehetett egy jól megtermett hatalmas csődörrel. kiékelte a kereket hátul mivel egy enyhe dombon lakunk elkezdtük felpakolni, utólag kiderült összesen 970 kg vas került fel a kocsira. púposan ált rajta a mindenféle hulladék maradék vas egész kazántól elkezdve vasszekrényen át rozsdás dirib-darab vasig. megkérdeztem utólag hogy mennyi a kocsi súlya 650kg volt. a gazdája jól megtermett ember 110kg alaphangon megvan.


felpattant majd kivettük az éket elindította a lovat. akkor érezte meg a paci a súlyt gondolom, nekifeszült, majd a földet érte a feje akkora fogást vett rajta de az első 1-2 nehéz lépés után lendületbe jött és nagyobb erőfeszítés nélkül simán húzta.


ez a ló tehát 970+650+110 kg súlyt vitt dombnak felfelé!


mivel közel volt a domb teteje hamar elérte onnan jó dolga volt és nem láttam hogy az út további részén hogy teljesített gondolom már lendületből sík vidéken nem volt probléma. utólag adtam számolgattam össze mennyi volt ez a súly. ez nagyon megterhelte a lovat? mennyit bírt volna elhúzni a határait feszegettük? szerintem neki is ez volt a legnehezebb fuvara nincs mindig ilyen terhelésnek kitéve de meglepett milyen könnyen túllendült és vitte simán


2013. aug. 5. 01:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a 70 lóerős Astrám megnyekkent volna alatta, az 1 lóerős ló meg elhúzta. :)

Szegény ló, remélem adnak neki enni rendesen.

2013. aug. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Megdöbbentő erejű állatok az biztos. Rönkhúzó versenyen 3-4000 kg húz 1-1 ló, párban 9000 kg (hóban). Az erdőn napi 6-7 órán át kb 350 kg rönköket húznak (földön) rossz terepviszonyok között. Azt mondják ez a súly nem terheli meg a lovat, kényelmesen húzza.
2013. aug. 5. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
nekem van egy rokonom, van neki két lova, egy kanca és egy csődör, elhozta az egyik lovaskocsiját itt hagyta az udvarban a lovaskocsit, mert két lovaskocsival jött, és akkora hátsó lovaskocsit itthagyta és ő meg elment haza a másik lovaskocsival, aztán meg lett pakolva ganéval, azt mondta 20 mázsáig mehet, tehát 2000kg-is mehet a gané, a gané vízes volt, volt leve, jó gané volt, és a 20 mázsát biztosan súrolta, és arra sámítottunk hogymajd megjön két lóval és könnyel elhúzzák, de kideürült hogy 1 lóval jött, ráadásul a kancával, és befogta a lovaskocsiba a lovat, és kihúzta a kocsit az udvarból, a kocsinak az első kerekei kisebb árokba voltak, és az árokból kellett megindítania a lónak a kocsit tele ganéval, kiállt az utcára és ráadásul a másik lovaskocsit amivel jött azt még hozzá kapcsolta a ganés lovaskocsihoz, de amivel jött kocsival, azon még volt eke, meg ilyesmi szerszámok, és azt elhúzta, kérdeztük miért nem kettővel jött, azt mondja hogy a kétlovas gyeplő ezen a ganés kocsin maradt, ezért csak egy lóval bírt jönni, hát a ló kihúzta a gödörből a kocsit, de a betonon meglátszott mind a 4 patája! mert kicsit felszántotta a betont mikor megindult!
2013. aug. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
nem olyan nagy súly az! könnyen repítenie kell azt neki! csak a domb nem tetszhetett neki! de amúgy egyenesben már repítenie kell!
2013. aug. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A mi kocsink 650kg volt rajta 15q kukorica (=1500kg) meg két ember olyan 130kg ez összesen ugye 2280kg

Na ezt húzta az én 160cm-es sodrott kancusom..:D

Szóval nem terhelte meg..:D

2013. aug. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!