Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Holnap vesszük először az...

Holnap vesszük először az ugratást, de én még kicsit tartok tőle. Mire kell majd figyelnem? Na és egyáltalán hogyan küzdjem le a félelmem? Nektek hogyan zajlott le az első ugrásotok?

Figyelt kérdés
Igazából csak egy kisebb X-et fogok átugrani (már ha sikerül), de én mégis eléggé tartok tőle. Mi lesz ha... a ló megtorpan, felágaskodik, én leesek stb, stb.

2013. aug. 5. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát ha már eljutottál odáig, hogy ugorj, akkor már rég nem kéne félned. Megtorpan a ló? És? Miért, ügetés, vagy vágta közben nem tehette meg? Felágaskodik? Miért tenné? Nekem egyszer séta közben ijedt meg valamitől és ágaskodott. Amire figyelned kell, hogy ne félj! Mert ha arra figyelsz akkor biztos elrontod.

Annyi minden kimenetele lehet az egésznek.

Pl. megtorpan. De nem 200 km/h-val indulsz neki az első ugrásnak. Nekem is állt már meg, meg volt hogy kikerülte. Leesel, majd felállsz leporolod a nadrágod és visszaülsz.

2013. aug. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1) olyan lovon tanulj ugratni, amelyik már tud, és akkor téged nem ér meglepetés;

2) ha ott van az oktatód és instruál téged, és te még így is félsz, akkor ne menj ugratni, hanem válts oktatót, és cseréld le olyanra, akiben megbízol!

2013. aug. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__4252643-mi-az-.. - itt már anno elég sok mindent kifejtettem, amit most nem írok le újra, lássuk a további infokat. A ló ágaskodni jellemzően csak álljból vagy hátralépésből szokott.

Ugrás előtt három esetben fékezhet be, egyik, hogy pl. rosszul csillan be valami az akadályon, vagy nem veszi észre a rudat időben, megijed, megretten. Ez a lehető legritkább esetben fordul elő... A másik lovashiba, nem megfelelően jön ki a távolság, túl közelről vagy távolról kéne elugrania, amit balesetveszélyesnek ítél, és inkább megtagadja a feladatot. A harmadik tipikus eset, hogy rájön, hogy ezt meg is teheti, mert a lovas nem képes határozott előrehajtó segítséget adni, és azt mondani, hogy itt és most márpedig át kell ugrania ezt az akadályt, ezért újra és újra ráellenkezik. Megjegyzem, ilyenkor jellemzően inkább kitérnek oldalra, és nem megállnak. Nincs semmi, kiülhető ez is, de ugrani nyilván olyan lóval kezdesz el, amelyik tapasztalt, és nem szívózik, kapsz egy dobbantót, ami segít neked és a lónak is majd. Az a legrosszabb, ha kezdő lovas kezdő lóval próbálkozik... Hiszen a ló akkor tőled várja az instrukciót, hogy segíts neki, másképp csak össze-vissza futkorászik, ugrik valahonnan, jellemzően túlugorja az akadályt, és majd lesz valami, az senkinek sem jó.

Tapasztalt lóval és edzővel nem kell ráparázni, menni fog az. Én mondjuk évek óta nem ugrok semmit, nem élvezem kicsit sem, idomítómunkát végzek csak, és terepre járok... Ezt neked kell majd eldöntened, ráparázni nem érdemes: ne feledd, a balesetek 90%-a lovashiba, és ha te félsz, akkor az átragad a lóra is, ő is azt kezdi nézni, mitől kell most pontosan félnie...? Hol van az a lóevő dolog...?! Ne aggódj, a lónak az ugrás természetes: ha menekülni kell pl., és valami az útjába akad, megugorja. A jól idomított ló nem megy jobbra-balra, ha akadályt lát.

2013. aug. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha egy átlagosan normális lovat kapsz és az edződ se az ecserin vette a képesítését, gyakorlatilag észre se fogod venni, hogy ugrottál. Minden valószínűség szerint járóiskolán, cavalettin kezdetek és vélhetőleg nem is vágtából, hanem ügetésből ugrotok először. Az akadály magassága alig lesz nagyobb egy cavalettinél és mindössze egy icipicit nagyobb vágtaugrásnak fogod érezni az egészet. Nincs okod parázni. :-)
2013. aug. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A ló tapasztaltságával nincs gond. Ugróló, versenyeztek is vele. Az edzőm előtte fel is fog ülni, megmutatja, miről lesz szó, meg ugye feleleveníti az emlékeket a lóban, mert nem ugrottak vele egy ideje. Az edzőmmel sincs semmi gond, megbízom benne, össz-vissz egy rossz élményem volt, ezért vagyok kissé bizonytalan. De említette ő is, hogy csak egy kissebb x-en fogom először kipróbálni, persze ügetésben, dobbantóval. A változás annyi, hogy végülis nem ma, hanem holnap fogunk ugrani. A mai nap jó lesz arra, hogy kérjek pár tanácsot az edzőmtől izgulás esetére. Tőletek annyit kérek, hogy majd szorítsatok :)
2013. aug. 6. 06:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Hú a tapasztalatlan ló-lovas páros,zúzós.Én ebben a cipőben jártam az ügetőmmel.Jó sok szenvedés,de már szépen megy.Persze a jó edző elengedhetetlen.Az is igaz,csak hobby szinten max 1m-ig ugorgatunk:)De semmi se lehetetlen,és a nyakunkat se törtök ki a lóval:D
2013. aug. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ameddig ennyire félsz az ugrástól nem vagy rá kész, ne erőltesd.
2013. aug. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia! Nekem így zajlott az első: Ősszel a szünetben volt egy hét, mikor minden nap kinn voltam reggeltől estig a lovardában. Délelőtt és délután volt edzés, a du.-i szőrén. Sokat stablilizált az ülésemen a szőrén vágta meg ügetés. Sokat cavalettiztünk, gondolom ti is előtte.:) Nos, délelőtti edzés volt, cavalettiztünk, az edzőm látta az affinitást, vágta után mondta hogy akkor ügetésben hozzam erre az X re a lovat. Nem is tudtam, hogy ma fogunk, de nagyon vártam. Ìgy történt. Attól kezdve minden edzésen előrovettük az ugratást, sokszor szőrén is.

Hogy megnyugtassalak: Biztos ügetésben fogtok rámenni az első órán. Velem így kombinációnál torpant meg a ló, de semmi se

történt, csak rosszul számoltam a vágtaugrásokat. Kaptam az edzőmtől, aztán újra ràlovagoltam. Ha elkezdtek ugratni, annyira stabil már az ülésed, hogy ilyesmiktől nem esel le.:) Hajrá!

2013. aug. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy kis betegség miatt még jobban eltolódott az ugratás. Mára esett a dolog. El is mesélném hogy történt az eset. Az elején nagyon izgultam, edzőm szerint ez természetes. Hiszen szokatlan, és új. Mégcsak nem is láttam ugratást, össz-vissz egyszer életemben, de az is elég rég volt. Szóval, a lényeg: az edzőm erősen biztatott, próbált nyugtatni, és én is mindent igyekeztem beleadni. Aztán, amikor rámentem az akadályra, mindent sikerült jól csinálnom, csak a ló nem ugrott, inkább átlépegette a rudat, olyan topán, és természetesen mindenki dőlt a röhögéstől, utána meg már nem is féltem :D Sőt, miután tényleg ugrottam, én kérdeztem meg az edzőt, hogy ma még fogunk-e ugrani :D
2013. aug. 12. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!