Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló lépésben hány km/h-val...

A ló lépésben hány km/h-val halad?

Figyelt kérdés
arról jutott eszembe hogy régen nagyobb távolságokat tettek meg lóval ugye és gondolom hogy lépésben haladhattak ilyenkor mert ez a legkevésbé fárasztó az állatnak is. olvastam hogy valamivel gyorsabb a lépés mint az emberi séta (amit olyan 5km/h-nak vesznek átlagosan) mivel hosszabb a lába de nem tudtam meg hogy ez mégis mennyivel gyorsabb kb hány km/hnak felel meg tudja valaki?
2013. aug. 5. 18:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
rosszul is mondtam úgy fogalmaztak hogy azért gyorsabb mert hosszabbakat lépnek (de ettől függetlenül igaz az is hogy a lábuk is hosszabb:D)
2013. aug. 5. 18:10
 2/11 anonim ***** válasza:
Szorosan a lovaskocsi mögött haladva, autóval mérve a mi lovunk lépésben 10 km/h- val halad.
2013. aug. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De ha belegondolsz, ha lóval akartak eljutni valahová, nem egy lépésben haladtak, hanem váltogatták a jármódokat.
2013. aug. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
bár én nem értek hozzá de ez a 10 túl soknak hangzik nem? szval az már emberi mértékben majdnem kocogás és a lónak mégcsak természetes nyugodt járásmód?
2013. aug. 5. 18:23
 5/11 A kérdező kommentje:
nem tudom, gondolom néha ügethettek is (sőt azt olvasom hogy volt ló ami hosszabb távon is bírta pl.) de gondolom úgy haladtak hogy jobban kíméljék a jószágot tartalékolva az erőt
2013. aug. 5. 18:24
 6/11 anonim ***** válasza:

Te magad írtad, hogy hosszabb lábukkal hosszabbat lépnek.

Abszolút elképzelhető.

Bár nem vagyok ló, de a kislányom hármat lép, mire én egyet. Szóval én óldalgok az ő normális tempójánál, ami meg nekem jó tempó, ő ott már majdnem szalad.

2013. aug. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ mlyen ló... a MUSZTÁNGG aza 2000 km/h
2013. aug. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
7.-edik te debil vagy.
2013. aug. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A 6. hasonlata jól leírta, mi a helyzet, de egyébknét nyilván fajtától is függ, illetve, hogy egy élénk, pörgős lépésről beszélünk-e, vagy arról, hogy épp, hogy tötymörög, legelés közben bóklászik, stb. Simán mehet 10 km/h-val, főleg lovas és kocsi nélkül.
2013. aug. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Rosszul gondolod, egyszer próbálj ki egy távlovat, meg fogsz lepődni milyen szinten bírják a terhelést. Másrészt mentek azokkal a lovakkal 50-100km-t ügetés, vágta kombinációban, méghozzá azért, mert nem volt hova tartalékolni az erőt, hiszen a lónak is kell legelni, regenerálódni, nem mehet egész nap.
2013. aug. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!