Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 15 éves vagyok, már késő...

Okoska:) kérdése:

15 éves vagyok, már késő abban reménykedni hogy egyszer profi zsoké legyek?

Figyelt kérdés

15-öt töltöttem áprilisban és arra jöttem rá hogy zsoké szeretnék lenni. 2éve kezdtem el először lovagolni és addig jutottam hogy teljesen hibátlanul tudok ügetni pónin. De az valahogy abbamaradt és most kezdtem el júniusban újra az alapoktól telivéren. heti 2X járok és már szinte (!) teljesen tökéletesen tudok ügetni. Azon a helyen ahol lovagolok ott a lovak max csak 90 -100 cm-t tudnak ugratni. Amúgy 161 cm és 61 kg vagyok, de éppen tornázom szóval legkésőbb télre 50 kg szeretnék lenni és sikerülni is fog mert nagy az elszántság bennem. Ja és már egyáltalán nem használok futószárat. Egyszer rakták fel az első órán de ott is max pár percig mert mondták h biztosan tartom a lovat.

Szerintetek még lehetek profi zsoké? Egyáltalán mennyit keres egy zsoké? Kb mennyi az évi jövedelme?



2013. aug. 5. 23:04
 1/8 Valletta ***** válasza:

Hát, te még elég messze vagy az álmodtól, de ne add fel. Lovagolj, tanulj sokat, az, hogy 15 éves vagy, nem gond, pár év kitartó munkája eredményeképp fogsz majd tudni munkában lovagolni, nem vagy elkésve.

Azt nem tudom, hogy Magyarországon mennyit keres egy zsoké, de Angliában pl. egy munkalovas átlagos havi bére 800-1000 font, sok helyen ebben már benne van a szállás is, és ha versenyben is lovagol, a nyert összegből részesedik. Én a helyedben biztosan rágyúrnék az angolra, Angliában van több olyan iskola is, ahol kifejezetten munkalovasokat képeznek, tizenévesként akár ingyen is be lehet jutni egy pár hetes kurzusra, ami később jó referenciának számít.

2013. aug. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha tényleg ennyire elszánt vagy akkor jelentkezz a széchenyi zsokétagozatára.
2013. aug. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A zsokénak elsősorban a vágtát, méghozzá a szinte már kezelhetetlenül gyors vágtát kell tudnia kiülnie atombiztosan, nem az ügetést - természetesen az is elengedhetetlen! -, így arra kell majd rágyúrni, illetőleg arra, hogy ki tudd ülni, ha a ló megugrik, bakol, ágaskodik, megijed, stb., a kezed független legyen, és biztosan tudj bizonyos idomítólovaglásbeli alapokat, munkalovagláshoz az főleg elengedhetetlen, hiszen ez se csak arról szól, hogy nap, mint nap ami a csövön kifér, hajszoljuk a lovakat, sőt. Nyilván nem nagydíjas feladatokat csinálnak a lóval, arra ezek alkalmatlanok (átlovaglás után nem 100% lehetetlen az se), de azért a lónak tisztában kell lennie ezzel-azzal.

Elkésve nem vagy, az elsődleges a súly, nem az életkor. Az angolra én is rágyúrnék, nem véletlenül Angliából ered a galopp sport, a lóversenyzés. Minél több lovas tapasztalat kéne amúgy, és sok lovon ülni, mert mindegyik más egy kicsit.

2013. aug. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. az első válaszolótól kérdezném hogy hol vannak azok az ingyenes pár hetes kurzusok? nagyon érdekelne. Hogy lehet oda bejutni? az angollal nincs baj, nagyon szeretem is tanulni, szóval azon nem fog múlni:)
2013. aug. 6. 23:24
 5/8 Valletta ***** válasza:

A British Racing Schoolnál van 9 hetes alapítványi tanfolyam, itt vannak az infók: [link]


A Norhern Racing College is csinál, azt hiszem, de keress foundation course-ra és lehet, hogy találsz máshol is.


Azonban ez kemény munka, hajnalban kell kelni, a rád bízott lovakat el kell látni, le kell lovagolni, szinte az egész nap munkából vagy tanulásból áll. De csak így lehet megtanulni a dolgokat, én biztos, hogy megpróbálnék bejutni. Ha jó vagy, munkát is kaphatsz, érdemes megnézni néhány tréner honlapját, elképesztő, hogy mennyire más, mint a magyar helyzet.

2013. aug. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. megnéztem a honlapokat és nagyon tetszenek:) Remélem jövő nyáron már el is tudok menni amikor betöltöm a 16ot:)
2013. aug. 7. 12:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én zsokésulis vagyok. Hát, valahogy úgy kezdtem, ahogyan Te. Csak én valamivel kisebb vagyok (16 évesen 154 cm és 43 kg). Én is jól átlovagolt telivéreken kezdtem, de hogy is mondjam. :D Ég és föld a két világ. Itt napi szinten megszokott, hogy nemcsak "a telivér gyors galoppját kell kiülni", ahogy itt fentebb említették, hanem ágaskodást, bakozásokat, kitöréseket, kirúgásokat valamint a lovak hisztijeivel is boldogulnod kell, akár EGYEDÜL is! Nem akarlak elkeseríteni (de szerintem nem is foglak, hiszen legalább akkora elszántság van benned, mint bennem), de itt a lovak kiszámíthatatlanabbak, mint a rodeóbikák (Mészáros Gyula lóetológust idéztem, aki nekünk tart órákat, aki nem ismeri keressen rá!!), nem tudni mit, mikor és miért csinálnak. Márpedig elég gyakran, számunkra láthatatlan okok miatt.

És nem mellesleg a lovak húznak is, és hiába próbálod megállítani őket, NEM FOG MENNI, csak gyorsulnak és gyorsulnak! Itt naponta 4 (tele) vödör zabot kapnak a lovak, úgyhogy azt hiszem ez nem is csoda. ;)

Meg, a tudásoddal legjobb esetben is csak 2 év múlva kezdheted el a versenyzést, és mire eljutsz a profi zsoké szintre, az bizony sok idő... De ha ügyes leszel, meg lesz az eredménye.

A kereset? Nos, minél jobb vagy annál több. Általában kapsz azért, ha munkalovas vagy (merthogy a zsokéknak nem csak versenyben kel "bizonyítaniuk"), valamint amennyit kapsz az adott ló versenyben való lovaglásáért, és továbbá 10-13%-a a megnyert összegnek. Árakat legfeljebb P.Ü.-ben írnék... :D

Sok sikert! Remélem a későbbiekben találkozunk! ;)

2013. aug. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok... :))

Még hozzá tenném, hogy egyáltalán NEM BÁNTAM MEG, hogy idejöttem, mert a mindennapi izgalom és a galopplovaglás iránt érzett szeretet, nekem minden pénzt megér.

Egyszerűen imádom!!! <3 <3 <3 ^^ :3

2013. aug. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!