Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A western felszerelés rossz?

A western felszerelés rossz?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy valahol olvastam,hogy a nyereg sokkal nehezebb mint az angol,és hogy a kantárnak a zablája árt a ló szájának(?)

2013. aug. 6. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

feszítővel lovagolnak és igen, nehéz a nyergük de nem is egy 110 cm-es sportpónira teszik ;)

a zablát meg tudni kell használni, egy gumis csikózablával is okozhatsz kárt ha nem használod megfelelően.

2013. aug. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Miért lenne rossz? A nyereg igen, nehezebb. A zabla meg nem árt a ló szájának, ha hozzáértő kezekben van. Rakhatsz a szájába egyszerű csikózablát is. A feszítőzabla nem törvényszerű, persze leggyakrabban az van a szájukban, de nézd meg, hogy a szár hogy lötyög. A western lovaglás munkalovaglás, ott a lovak teljes kontrolljára van szükség. A western lovak a súlypont áthelyezésre figyelnek, nem pedig arra, hogy fogják a fejüket (megjegyzem egy jól képzett western ló nem is fog elindulni ha fogod a fejét). Ja és ennyi erővel akkor a lovaglás minden szakága rossz, árt a ló szájának pl. Díjlovaglás: feszítő + alátétzabla; díjugratásnál ott a pelham, hackamore. Szóval nem a felszerelés rossz, hanem max. a lovas.
2013. aug. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
oké...köszi :) most már egy kicsit megnyugodtam
2013. aug. 6. 11:14
 4/8 anonim ***** válasza:

A feszítőzabla akkor árt a lónak, ha hozzá nem értő kezében van. Normál helyen csikó, olív, vagy max. D zablával tanítanak meg bánni, és csak utána kap a ló feszítőt a szájába - a hosszú szár miatt a sima csikózabla nem megfelelően közvetíti a segítségeket, így sok feladat azzal már nem meglovagolható.

A nyereg lehet nehezebb, de a ló saját súlyának bő 20%-át elbírja gond nélkül, nem fog belehalni, ezek a nyergek se 50 kilósak.

2013. aug. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg a western nyeregnek könnyebben eloszlik a súlya a ló hátán, mint az angol nyeregé
2013. aug. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kényelmesebb szerintem :) és western kantárra is tudsz bármilyen zablát venni sokkal másabb lovagló stílus ezért ha igazi westernesen akarsz lovagolni az a pacinak is külön idomítása, és tanügetésbe kell menned :)
2013. okt. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát,remélem azért úgy csinálták a nyerget,hogy könnyebb legyen a tanügetés,mert nekem még nem nagyon megy ^^'(még angol stílusban lovagolok :D,de jövő nyárra kinéztem egy tök jó 1 hetes lovastábort)(El Bronco Ranch)...várnom kell még egy kicsit,hogy westernbe is tanuljak lovagolni ^^D
2013. okt. 28. 17:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a Ranch nagyon jó hidd el barátnőmmel már körbenéztünk ott, hát a tipikus western lovaglást nekem tanügetve tanították :Ö
2013. okt. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!