Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez azt jelenti, hogy nem...

Ez azt jelenti, hogy nem bizik meg bennem elegge?

Figyelt kérdés

Mar majdnem hazaertunk tereprol, amikor ugy dontottem, hogy nem megallok es ugy varom meg a tobbieket, hanem vissza fordulok es vissza megyek.

Kicsi volt a hely, nem tudtam rendesen megfordulni a loval es ezt a lo kihasznalta. Makacsul hazafele vette az iranyt. Jo 5 percig "kuzdottem" vele, hogy de igenis vissza megyunk, nem az van amit o akar.


Miutan vissza mentunk, mentem vele kicsit, hogy ne szokja meg, hogy o iranyit.


Mit rontottam el, min valtoztassak?


2013. aug. 6. 11:36
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyebkent egy 7 eves hereltrol van szo.
2013. aug. 6. 11:36
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem. Azt jelenti, hogy lóból van. A legtöbb lovat nem könnyű a másiktól ellovagolni, meg az utat is ismerik és nem szívesen indulnak visszafelé, miután majdnem hazaértek.
2013. aug. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Legkozelebb akkor inkabb ne is adjak eselyt neki, hogy ellenkezhessen? Tehat hazafele mar ne adjak neki olyan feladatot, amit nem szivesen csinal meg?
2013. aug. 6. 11:57
 4/10 Valletta ***** válasza:
De, adjál csak neki minél több feladatot hazafelé is. Természetükből fakadóan hazafelé, illetve a többi ló felé vágynak, de ez nem ok arra, hogy a lovas kérését ne teljesítsék. Minél többet gyakorolsz vele, annál jobban fog menni, sőt, azt is lehet, hogy rövid terep után otthon még iskoláztok, így a hazafelé vezető út nem automatikusan a pihenést fogja neki jelenteni.
2013. aug. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod rávenni, hogy engedelmeskedjen neked, ne kérj tőle feladatot a terep végén. Ha rá tudod venni, akkor kérhetsz. Egyedül azt nem szabad éreznie, hogy ő az úr, mert akkor hamar a fejedre fog nőni.
2013. aug. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha jól értem itt a kérdező már ellovagolt a többiektől és vissza akart menni, viszont a ló meg haza. Szóval ez ilyen hazavágyó hiszti. Nem szabad ráhagyni az ilyet, ilyenkor adj neki feladatot vagy menj másik irányba és ott dolgoztasd meg.
2013. aug. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ilyen nálunk is volt már, egyszerűen csak érvényesítettem az akaratom, visszamentünk a többiekhez aztán kicsit megint előre mentünk, megint visszafordítottam, másodszorra már minden jól ment, azóta a hazafelé vezető úton többször kérek tőle apróságokat, mert hazafelé nem mindig hajlandó figyelni csak megindul, mint a tüzér ló, úgyhogy olyankor muszáj vagyok a figyelmét fenntartani, ez nem a bizalom kérdése, csak egyszerűen ő ló :D
2013. aug. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Amikor ellenkezik, mindig adok neki feladatot, de ugy felhuzza magat, hogy csak gyozom vissza tartani. Bantani pedig nem akarom... vagy azt kellene?
2013. aug. 8. 17:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha hiszti van és a szép szó nem használ, akkor megmutatom neki a pálcát, aztán addig állok vele míg meg nem nyugszik.
2013. aug. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

08:11es vagyok.

Nálunk ha ilyen van nem áll meg egy helyben, toporog, lépked jobbra balra, olyankor inkább elviszem, sok kiskör, alakzatok, stb, de nem lehet megállítani. Most épp ezt tanuljuk, de véletlenül sem hazafelé :)

2013. okt. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!