Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy bírjátok ilyen melegbe...

Hogy bírjátok ilyen melegbe az edzéseket?

Figyelt kérdés
Az én edzőm mellékállásba edzősködik, és csak délután lehet menni lovagolni, mert 6-tól 2-ig dolgozik. Én ma fél 3-ra megyek és nagyon meleg van. De nem akarom kihagyni az edzést. Ti ilyenkor mit csináltok, hogy elviselhető legyen a lovaglás. (fedett pálya nincs)

2013. aug. 6. 11:36
1 2 3
 1/25 anonim válasza:

Rakj jeget a gatyádba ;)

Igyál sok hidegvizet, meg ott a leghűtes, ha lovagolszxD

2013. aug. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Én a lovon jobban aggódnék... Ha ő kibírja, én is kibírom. Utána meg zuhanyozok vele együtt a patamosóban. :-)
2013. aug. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
Én is ma megyek, csak én 3-ra. Nem tudom miért de nekem a lovon nem szokott melegem lenni. És igazából nem is az jár a fejemben, hogy úristen de meleg van. És az edzőnk megkérdezi időnként, hogy nem vagyunk-e szomjasak. Ha igen, kiállunk a lovakkal az árnyékba és hoz nekünk egy pohár hideg vizet.
2013. aug. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
ilyenkor vagy kora reggel vagy késő délután érdemes lovagolni. 40-50 fokba,ahol még a homok is nyomja a meleget öngyilkosság.Pályát persze folyamatosan locsolni kell ,hogy ne poroljon,és ne nyomja annyira a meleget.
2013. aug. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Valletta ***** válasza:
Ki lehet bírni, a lovaglás áldozatokkal jár, nem csak a ló, a lovas részéről is. Ha könnyen leégsz, viselj inkább laza, szellős, többet takaró felsőt, csizma, lovaglócipő helyett megteszi egy jobban szellőző, lovaglásra alkalmas darab is. Igyál sokat, hogy tudj izzadni. Egy-másfél órát kibír az ember az tűző napon.
2013. aug. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Én hajnalban lovaglok vagy késő este.. ilyenkor nem piszkálom a lovat..
2013. aug. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Én a hajamat be szoktam vizezni, az egy darabig hűsít, lovat meg lemosom ha már kellőképpen lesétáltattam. Igyekszem nem a legnagyobb melegben menni, hanem inkább reggel, vagy késő délután.
2013. aug. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 x) ***** válasza:
Ha nincs lehetőségem hajnalban vagy este lovagolni akkor általában szőrén ülök fel a lóra. Neki is kellemesebb, hogy nem melegíti a nyereg és nyereg nélkül nekem sem kell lovaglónadrágban lennem, elég egy rövidnadrág. Szerencsére nálunk a karám is úgy van megcsinálva, hogy 3-4 óra körül már árnyékos valamilyen szinten.
2013. aug. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Olyan felsőt viselj, ami bő, világos színű (legjobb a fehér), és viszonylag sokat takar. Legjobb egy sima "T-shirt" szabású póló. (Nem szép és nem nőies, viszont jól szellőzik és véd a leégés ellen is.) Kerüld a testhez simuló, szűk, szintetikus anyagú felsőket (topokat), és a ruhád takarja a válladat, hasadat, hátadat, szóval minél többet.

A nadrágod lehetőleg fehér vagy világos legyen (majd kimosod, de legalább visszaveri a hőt). Csizma helyett viselhetsz lovaglócipőt térdzoknival. A bőrcipő jobban szellőzik, mint a gumi.

Mindenképpen viselj sapkát is, lehetőleg fehér vagy világos baseballsapkát. Még jobb, ha tarkóvédője is van.

2013. aug. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Kedves x)!

Tudtad hogy nemi betegségeket lehet összeszedni azzal, hogy rövid nadrágban szőrén ülsz föl a lovadra? De ahogy érzed.

Én azt szoktam csinálni ha ilyenkor van edzésem, hogy jól bevizezem a hajam, és kontyba fogom. Így nem szárad meg olyan gyorsan. A ruhámat is bevizezem, így az is hűt. Utána meg ismét hajvizezés.. Így nem olyan vészes. Sapit is vehetsz, még jobb ha az is vizes.

2013. aug. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!