Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyit felejtenek a lovak?...

Mennyit felejtenek a lovak? Emlékezhet még arra, amit 4 évesen tanult?

Figyelt kérdés
Most 12 éves a paci, akit lovagolni fogok. 4 évesen szakértő lovagolta be, azóta viszont elvétve lovagolják csak terepen, akkor is csak utaznak rajta. Kipróbáltam hétvégén, és olyan volt, mintha emlékezne dolgokra, tudott csinálni pár lépés combravalót, eleje-hálutjakörülit, meg állításokat. Persze messze voltak ezek a rendes feladatoktól, inkább csak valami hasonló jellegű mozgást produkált pár lépésig, akár még véletlen is lehetett. Emlékezhet ennyi év után arra, amit csikóként tanítottak neki? Egy angol telivér ménről van szó, de egyáltalán nem bolond, nem is telivéres, meg nem is csődörös, galoppon sose versenyzett, hobbilónak tartják születése óta.
2013. aug. 7. 09:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Emlékezhet,maximum ha sokáig nem csinálta,akkor utána fel kell eleveníteni nála. De ha jól van belovagolva,akkor visszalehet állítani a csatasorba.
2013. aug. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valahol az emlékezete mélyén megvannak még a tanultak, de az után, hogy 8 éve csak lötyögnek rajta, szüksége van rá, hogy egy kicsit felelevenítsétek a dolgokat. Ha "jobb" lovas vagy (nem szeretem a jó vagy kevésbé jó lovas kifejezéseket, úgy értem ez esetben, hogy konyítasz valamit az idomításhoz is, bár amiket írtál, az alapján konyítasz), akkor te magad is fel tudod eleveníteni vele a rég tanultakat. Ha nem érzed magad elégnek a feladathoz, kérj meg egy profi lovast, hogy párszor üljön fel rá, idomítgasson.

Még arra figyeljetek oda, hogy a hébe-hóba terepezéstől nem nagyon van kondíciója, a normális idomítómunkához pedig arra is szükség van. Eleinte dolgozgassatok vele kevesebbet és lazábban, apránként építgessétek fel újra a kondícióját.

2013. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!