Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell elindulni, és...

Hogy kell elindulni, és megállni egy lóval?

Figyelt kérdés
Nincs lovam, csak úgy kérdezem.

2013. aug. 7. 13:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Elindulni: kicsit meglököd a derekaddal, csizmasegítséget (megszorítod a lábaddal) adsz neki, esetleg cummogsz a száddal. Különböző feladatokba "indítás" más segítséggel történik.

Megállítás: megfeszíted a hasad, szárral jelzel (húz, enged), beszéddel is lehet, pl. "hohó". Testsúllyal beleülsz a hátába, kicsit hátradőlsz.

Persze valahol a rúgásra megy, szárrántásra áll a ló elvet követik...

2013. aug. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az előttem íróval nem teljesen értek egyet. Úgy is meg kell tanulni lovagolni, hogy nem "brekegsz" a lovon. A kezdeteknél még oké, de versenyeken kiröhögnek a lovasok, idegen lovardában is rád fognak szólni. Rajtengedélyvizsgán arra kíváncsiak, hogyan kommunikálsz a TESTEDDEL. Stíluspontos versenyeken és díjlovaglásnál se lehet cuppogni.

Viszont ez ellen is van egy ellenérv. Vannak lovak, amelyek hangra mennek. Láttam olyan lovat, amelynek megadták a segítségeket a beugratáshoz, mégse ugrott be addig, amíg nem mondta azt a lovas, hogy "Vágta!". Szóval nem nagyon kéne hozzászokni a cuppogáshoz. De a segítségadásokkal nincs baj.

2013. aug. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és ugratni?
2013. aug. 7. 14:40
 4/13 anonim ***** válasza:
Ugrásnál figyelembe kell venni a helyes ráfordulási ívet,és az sem mindegy honnan ugrik el a ló. Ezért mind a lovas a felelős,ezeknek a megvalósításához különböző technikák vannak,amik nagyon összetettek és nem értenéd,tehát nincs értelme belemenni. Az ugrás már egyfajta magasabb fok a létrán,mint az egyszerű elindulás,megállítás ,ami alap
2013. aug. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti, a segítségek nem léteznek önállóan, nincs olyan, hogy megbököd és majd elindul. Álljból való elindulásnál a száron támaszkodik a ló, az álljhoz képest kicsit enged a szár a megindulás pillanatában, de a szár nem löttyen meg, puha és rugalmas marad, a támaszkodást nem befolyásolhatja, hevederhelyen zár mindkét csizma, és megtol a derék, ezzel a ló egyenes vonalon, két szár, két csizma között indul meg. Megállításnál a szár enyhén kitart, de semmiképpen sem húz, meghúzod a derekad, nem "velemenő" a továbbiakban, jobban beleterhelsz a ló hátába, és ha a ló végrehajtotta az átmenetet, zár a csizma - hogy négy lábra, terhelően álljon meg.

Ugratni ügetésből vagy vágtából lehet, de nem maga az ugrás az érdekes. Ha vágtából ugratunk, a ló csak a vágtaugrás végén tud elugrani, ezért fontos, hogy ideálisan kerüljön az akadály elé, se túl távol, se túl közel, ehhez a lovasnak megfelelően kell nyújtania vagy rövidíteni a ló vágtáját, a lovas felelőssége, hogy megadja a lónak az elugrási pontot, ha kell, ugrás előtt, felette vagy utána lábsorrendet cseréljen, az ő felelőssége, hogy a ló amennyire csak lehet, egyenes vonalon kerüljön az ugrás elé, hogy lezárja mindkét oldalt, hogy a ló ne törhessen ki valamelyik irányba, hogy kellő előrehajtó segítséget adjon, így a ló ne akarjon befékezni...

2013. aug. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kérdező ne értsd félre NEM lenézés a részemről és ne haragudj meg érte.


annyira felesleges ennyire belemenni,ha ilyet kérdez,akkor nyilván nem jártass a témában,nem tudja úgysem mit jelentenek ezek. Felesleges itt okoskodni ,mindenki tudja,csak azért nem írja le ,mert feltehetőleg úgysem értené,neki ez kínai. De azért nyugodtan futtasd magad,írd le JÓ részletesen,mindenki lássa ,hogy tudod:)))) Az az!

2013. aug. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
Nem kell ennyire elaprózni. Blerûgsz, aztán meghúzod a szárat.
2013. aug. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos információkat!
2013. aug. 8. 13:17
 9/13 A kérdező kommentje:
Az ötödik válaszoló utolsó két mondatát nem nagyon értem...
2013. aug. 8. 13:21
 10/13 anonim ***** válasza:

Amikor egyszer Monoron lovagoltam ismerősöknél és ugyanez iránt érdeklődtem, ez volt a válasz: "A megállás miatt ne aggódj, majd Cegléd alatt összeszedünk!"

Persze csak vicceltek, futószáron folyt a lovaglás, hiszen tök kezdő voltam... De azért megmutatták, hogyan kell csinálni ezeket, amikor a lovon ültem, és gyakoroltatták is néhányszor.

2013. aug. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!