Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi ideig szükséges futószá...

Mennyi ideig szükséges futószáron hozzászoktatni a lovat a kikötőszárhoz? Vagy lehet egyből lovassal a hátán is lovagolni?

Figyelt kérdés
lovardába,ahova járok nem láttam ,h külön hozzászoktatták volna a lovat, de azt sem szeretném,h begőzöljön a kikötő miatt és emiatt baleset történjen. köszönöm előre is a válaszokat

2013. aug. 8. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha rögtön kikötöd a fejét, bepánikol és hanyatt vágja magát. Fokozatosan, futószáron kell hozzászoktatni a kikötőszárhoz, úgy, hogy először olyan lazára állítod, hogy szinte ne is érezze. Apránként, minden nap egy picivel rövidebbre veheted, míg el nem éri a rendes hosszúságot. Hogy ez mennyi idő, azt lova válogatja, pár hét.

Lovas alatt kikötőszárat csak kezdő lovasok oktatásához használunk. Remélem, nem úgy gondoltad, hogy a kikötőszárhoz egy kezdő lovas alatt, szabadon szoktatod hozzá. Szoktasd hozzá a fent leírt módon futószáron, és utána lovagolhattok rajta szabadon is kikötővel.

Valószínűleg azért nem láttad, hogy külön hozzászoktatták volna, mert a lovardában nem nyers lovak vannak.

2013. aug. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi szépen.valahogy én is igy gondoltam. persze a leghosszabbra rakom először ,bár ahogy néztem az is eléggé befogja a fejét :/ remélem nem lesz gond vele.

és igen a lovardában nem nyers lovak vannak,de eddig nem igen használtunk ott kikötőt :/ mindegy is.

2013. aug. 8. 19:03
 3/3 A kérdező kommentje:
kipróbáltam rajta most, és nagyon szépen tűrte. sokkal jobban ment a futószárazás is
2013. aug. 8. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!