Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő lovas, könnyű ügetés....

Kezdő lovas, könnyű ügetés. Milyen testedzést végezzek, hogy könnyebben menjen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Életem 2. lovagló óráján voltam, és mindenem fáj 5 perc könnyű ügetés...próbálkozás után. Tudtok valami speckó gyakorlatokat, amit itthon végezhetek addig is, míg nem lovagolok, hogy kicsit jobb legyen? :) Guggolni egész gyakran szoktam, de nem érzem úgy, hogy segített :D


És ti mennyi idő alatt tanultátok meg a könnyű ügetést? :) A tanügetés megy, de ebben még nem vagyok igazán ügyes.



2013. aug. 8. 19:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Kel hozzá idő,mire ráérzel a helyes lábra,ütemre. csinálj gugolás felállásokat.
2013. aug. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
24%

Sajnos a földön nem nagyon tudsz semmi olyat csinálni, ami a lóhoz jó. Nyújtó gyakorlatokat esetleg végezhetsz, főleg bokaszalag, terpeszállás, hajolgatás, ilyesmi, de a lovon ülni semmihez sem fogható testhelyzet, csak lovon ülve lehet megszokni.

A könnyű ügetés, ha a testsúlyodhoz megfelelő izomzatod és az egyensúlyod megvan, 10-20 óra alatt sikerülhet. De van olyan is, aki sose tanulja meg rendesen. Túl sok jelentősége nincs, a vágtája sokkalta kényelmesebb, ezzel az ügetéssel csak a kezdőket nyúzzák, hogy ráérezzenek a dologra.

2013. aug. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
73%
2-es válaszoló: Te hülye vagy? A könnyű ügetés pontosan ugyan annyira a munka része mint a lépés. Nem abból (kéne) álljon a lovaglás, hogy felülsz és vágtázol egy órát de nem az én lovamról van szó ;)
2013. aug. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%
így van, a könnyű ügetés az osztálylovaglás talán legtöbbet alkalmazott jármódja. igazából nem értem a problémád :/ nekem a tanügetés okozott nagyobb problémát: feszitett láb,nem kihuppanás a nyeregből. a könnyű ügetés meg ritmusos,szinte lök ki a nyeregből a ló mozgása. kengyellel lovagolsz már? mert ha kengyel nélkül akkor megértem a problémád, ott valóban nehezebb önerőböl kiemelkedni,de akkor sem egy nagy wasistdas. gyúrj lábra,mert azért eléggé izomlázat tud okozni :D
2013. aug. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
A tanügetés nekem azonnal ment. A könnyű ügetésre egyelőre nem bírtam ráérezni. De a válaszokból nagyjából leszűrtem a lényeget, a tanulási idő mindenkinek más... :D
2013. aug. 9. 17:48
 6/25 A kérdező kommentje:
Ja és kengyellel lovagolok, igen.
2013. aug. 9. 17:48
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

áhá értem. hát figyelj számolj magadban.1-leülsz,2 felemelkedsz,aztán újra 1,2. kapaszkodj a nyeregkápába az elején,hátha ugy könnyebb. nekem ez volt a problémám anno, egyszerűen nem mertem sokáig elengedni a kápát,mert annyira biztonságot adott.aztán egyszer csak fogtam és elengedtem és tádámmm nem szálltam el.

nem ad tippeket az edződ?

2013. aug. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ez megy, és kapaszkodok a nyereg elejébe, igen, de érzem, hogy rengeteg erőt fejtek ki a kezemmel (kb felhúzom magam) és a combommal is, és egyáltalán nem vagyok stabil eközben, sztem a mozgásaim is kicsit hosszabbak, mint kéne, emiatt ki is zökkenek egy idő után a ritmusból, a fenekem a ló zöttyenése után késve ér le, mert túl nagyokat mozdulok, és teljesen szét is esik az egész :S
2013. aug. 9. 21:02
 9/25 A kérdező kommentje:
Arról nem beszélve, hogy három perc után a szívem is ki akar ugrani, úgy zihálok, mint állat. Szerintem rendkívül gazdaságtalanul csinálom, valahogy rossz a mozdulat, csak még nem tudom, hogyan javíthatnám...
2013. aug. 9. 21:04
 10/25 anonim ***** válasza:
71%
szerintem meg el kéne venni a kengyeleidet és kapaszkodás nélkül lépésben gyakorolni majd könnyű ügetni, könnyített ügetni is. a combod és a nyereg közé 1-1 papírlap és ha kiesik le a lóról gugolsz 3-mat és vissza. hidd el, hogy megtanulnád 1 hét alatt.
2013. aug. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!