Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi lehet a baja? Milyen...

Mi lehet a baja? Milyen feladatokat csinálhatok vele?

Figyelt kérdés
Egy lovardában bérlek egy 16 éves lovat. Pár hónap után észrevettem hogy a jobb hátsó lábát csavarja , és utólag mondták nekem a tulajok hogy csípő baja van ,meg hogy csontkovács helyrehozhatná. Nem értettem miért nem mondták el az elején .. Szerintem, nem lenne sok értelme orvost kihívom mert már 16 éves . Ha sokat melegítűnk akkor már nem csavarja a lábát.. Edzőm szerint rossz szokás is lehet és nem tudom.. Ha csípőbajos akkor milyen feladatokat nem, szabad csinálni? pl : cavalettin való munka? esetleg cavalettis ugrás?

2013. aug. 8. 23:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy 16 éves ló nem öreg, az még 16 évig él jó esetben. Hívjál csak orvost.
2013. aug. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok szakértő, de ha te csak bérled a lovat, akkor nem a gazda dolga lenne, hogy orvost hívjon hozzá? Ha jól értem nem lesérült, azaz nem a te hibádból ered a probléma. De lehet én értelmezem félre a kérdést.
2013. aug. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha bérled érdemes csinálni egy szerződést,amiben meg van határozva kit és milyen formában terhel az állatorvosi költség,így tudod magad bebiztosítani.


16 éveshez is nyugodtan érdemes orvost hívni,nem fiatal már de még nem kell temetni. Ha csípőbajos,akkor az ugrás nem a legjobb. A csontkovács sokat segítene. Valószínű azért nem említették az elején ezt a dolgot,mert akkor nem tudták volna rádsózni.

2013. aug. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Valletta ***** válasza:
Hol van ilyenkor a tulajdonos?
2013. aug. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

18 éves a lovam és mégsem sajnáltama pénzt kihívni az állatorvost, amikor durván lesántult..

szerinted ha te majd 60 éves leszel akkor a családod nem visz el orvoshoz ha valami bajod van, mert már öreg vagy és nincs értelme?

2013. aug. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Valóban nem kell állatorvost hívnod, de nem azért, mert a ló öreg, egyáltalán nem az még, sőt - hanem azért, mert a tulajdonos dolga lenne, hogy rendbe tetesse a lovat, főleg, ha komoly összegért bérbe adja a lovat! Az ő felelőssége a ló jólléte, neki kötelessége rendbehozatni.

Cavalettizni tud, az nem terheli meg, annyit kell csak tennie, hogy megemeli a lábait, és persze meg van adva, mennyit kell előre mozdítania a lábain, nem mehet úgy, ahogy neki tetszik, mert hasra esik a következő rúdban. Ugrani én nem ugranék vele, bár az főleg a mellső lábakat terheli meg, azért valahogy be kell dobbantani, el kell rugaszkodni mégiscsak... Igazából nem értem, mit gondol a ló tulaja? Használd csak, hátha romlik az állapota, az már a te hibád lesz, ha az amúgy is beteg lóval lesz valami a sok munka miatt, és majd te fizeted helyette az orvost, vagy mi...?

2013. aug. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Valletta ***** válasza:
Még annyit fűznék hozzá, hogy nem egészséges lovat nem lovagolnék, még ingyen sem, nem úgy, hogy még fizetek is érte, mindezt egy olyan tulajdonosnak, aki szarik a lovára, pénzt kér érte, de rá nem költ. Nem egészen etikus.
2013. aug. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Kerdeztem mar hogy nem kene e egy csontkovacsot hivni annyit mondtak hogy nem erdemes mert nem biztos hogy hatasos... Mert hogy regota ilyen a csipoje. Hat en akkoris szeretnek hivni orvost vagy csontkovacsot.. 5.-ik valaszolo kerlek ne tamadj..... En se ertem miert szarjak le ennyire en csak tapsolni tudok higy ilyen embereknek van allatuk... Sajat lovamnak tekint szval megteszek erte mindent
2013. aug. 20. 23:24
 9/9 A kérdező kommentje:
Elnezest elirtam a kerdesem alatti kiegeszitoszoveget.. Mondtak nekem higy nem erdemes kihinvi csontkovacsot!
2013. aug. 20. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!