Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy érik el a lovasok (főleg...

Hogy érik el a lovasok (főleg a szabadidomítók), hogy minden felszerelés nélkül követték őket a lovak?

Figyelt kérdés
2013. aug. 12. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokat kell egyutt lenni, foglalkozni vele. En van, hogy sok ideig nem talalkozom a lovammal es akkor meg csak ram se szokott nezni mikor kozeledek fele. De mikor nagyon sokat vagyok vele, akkor mar messzirol nyerit es jon oda :)
2013. aug. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem szabadidomítok, mondjuk még nem is 100%-os a "kapcsolat", de követ, pedig nem csináltunk erre irányuló feladatokat.
2013. aug. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én itthon tartom a lovaimat, de ha sétálok kint az udvaron, és meglát a karámból, azonnal közeledik felém, pedig nincs nálam semmilyen csemege. Ha éppen eszik vagy akármit csinál és bemegyek a karámba mindhárom azonnal jön.Pedig nem is hívom őket. Mi sem tanultuk ezt külön, csak megbíznak bennem, és talán szeretnek is. Az idősebb aki régebb óta van itt (lassan 1 éve) az féltékeny is, ellöki a többit hogy csak vele foglalkozzak. Ha szomjas akkor nyihog hogy itassam meg meg ilyenek. Annyi hogy én azért minden nap hátramegyek hozzájuk, ha másra nem, legalább egy kis simogatásra
2013. aug. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én sem szabad idomitok de szó nélkül jön utánam a lovam..
2013. aug. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ehhez nem szabadidomítás kell, csak bizalom, hogy a ló jól érzi magát veled, öröm neki a munka, stb. Semmi extra, amelyik lóval tisztességesen foglalkozik a gazdája (és lehetőleg maga viseli a gondját, tehát az ennivalót is a gazdától kapja a ló) az mind így viselkedik.

Nekem ma reggel a legelőn voltak a lovaim, amikor mentem be a lovardába, mindkettő ott tülekedett a kapunál és még veszekedtek is egyet, mert mindkettő velem akart jönni be, pedig tudták, hogy akit beviszek, annak meló következik. :-) Sosem szabadidomítottam. :-)

Amikor beengedem őket, nem kell vigyek rájuk kötőféket, egyenesen a kikötőhöz mennek, ahol pucolni meg nyergelni szoktam, ott megállnak és várják, hogy melózzunk. :-)

2013. aug. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én bizalommal érem el meg bízom a lóban hogy nem fog elszaladni de előtte még futószáron azért megfutatom addig amig úgy érzem hogy elég aztán hátat fordítok és ha 10 percen belül nem jön oda hozzám akkor 1 órával később újra megpróbálom ugyan ezt és végül amikor odajön akkor el lehet kezdeni a szabadban foglalkozni vele .
2013. aug. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!