Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor kaptad meg az első...

Mikor kaptad meg az első lovad? Milyen szinten lovagoltál ekkor? Mik a ló tulajdonságai?

Figyelt kérdés
A jövőben (nem most) szeretnék majd lovat vásárolni magamnak. Szerintetek körülbelül hány évesen tanácsos a lóvásárlás, és milyen szintű lovaglás szükségeltetik hozzá? Milyen lófajtát ajánlanátok első lónak, hobbi lovaglásra és szabad idomításra? Haladó lovasnak milyen idős és milyen nemű ló alkalmas, továbbá melyek azok a felszerelések amelyeket mindenképpen be kell szerezni már akkora amikorra a ló megérkezik?

2013. aug. 14. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Mikor kaptad meg az első lovad?

21 évesen vettem a saját keresetemből.


Milyen szinten lovagoltál ekkor?

Már volt rajtengedélyem.


Mik a ló tulajdonságai?

Kicsit nagy fába vágtam a fejszémet, egy heves vérmérsékletű kisbéri félvér kancát vettem, amely alapszinten volt belovagolva. Sokat kellett még dolgoznom vele, nagy szerencse, hogy már megvolt hozzá egy szintű tudásom.


Szerintetek körülbelül hány évesen tanácsos a lóvásárlás,?

Ha már keresel annyit, hogy magad el tudd tartani.


Milyen szintű lovaglás szükségeltetik hozzá?

Nem muszáj profinak lenni, ha olyan lovat veszel, ami kevésbé tapasztalt lovas alatt is készséges. Nem árt, ha lovagolsz már egy pár éve, hogy nehogy meggondold magad. Nem a lovastudás az elsődleges kritériuma annak, hogy lovat vegyen valaki, hanem az anyagi biztonság, és az, hogy vagy legyen már egy megfelelő szakértelme a lótartás terén, vagy legyen egy hozzáértő edzője vagy családtagja, akire mindig számíthat, nem csak lovaglásban, hanem elsősorban a lótartással kapcsolatos kérdésekben.


Milyen lófajtát ajánlanátok első lónak, hobbi lovaglásra és szabad idomításra?

Nem fajtát nézünk, hanem egyedet, de hobbilónak általában egy magyar félvér megfelelő, és megfizethető is.


Haladó lovasnak milyen idős és milyen nemű ló alkalmas?

Mit értünk haladó alatt? Ha mondjuk a rajtengedély szintjét tekintjük minimális követelménynek, akkor már vehet az illető egy fiatalabb, kevésbé képzett lovat. Olcsóbb, viszont sok munka van még vele.


Melyek azok a felszerelések amelyeket mindenképpen be kell szerezni már akkora amikorra a ló megérkezik?

Kötőfék, vezetőszár, szőrkefe, patakaparó, vakaró.

2013. aug. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, hasznos volt. A haladó szó elég viszonylagos, maradjunk annyiban, hogy nem rendelkezik rajtengedéllyel, de biztosan üli meg a lovat bármely jármódban, van tapasztalata többféle lójellemmel, de különösebben egy lovassportágat sem űz verseny szinten, hanem hobbi szinten marad az alapoknál.
2013. aug. 14. 19:29
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Mikor kaptam meg?

Kilenc éves koromban. Tudom, hogy korai.

Milyen szinten lovagoltam?

Önállóan minden jármódban.

Lovam fajtája: Gidrán

Neme: Kanca

Amikor megkaptam, a lovam négyéves volt, vágóhídról került a lovardába, ahol kisgyermeki szerelemmel azonnal beleestem. Nem volt belovagolva, mikor megkaptam, de minden szabad percem vele töltöttem, a barátaimat hanyagoltam, tizenkét éves koromra teljesen egyedül maradtam egy félvad, gyönyörű kancával. Bakolt, elrohant, ráharapott a zablára, egy hét alatt átlagosan tízszer estem le róla. A szüleim szerint veszélyes, már bánták, hogy megvették nekem. Azt mondták, meg fog ölni. El akarták adni. Nem hagytam. Nem ültem rá egy hónapig, kettőig, földről dolgoztam vele, az edzőm rengeteget segített, de a lovam javíthatatlan volt. Mikor már öt éve megvolt, egyik napról a másikra 10%-ról 100%-ra nőtt a köztünk lévő bizalom. Most húsz éves vagyok, a lovam 15, díjugrató versenyekre jártunk tavalyig, de idén nem hiszem, hogy beneveznénk, mivel a kancám vemhes. Saját keresetem van, a szüleim hátsó kertjében él (az én házam két utcával arrébb van), de én fizetem a takarmányozását. Soha nem adom el, mert kilenc éves koromban megígértem neki, hogy vele maradok halála napjáig. Remélem, az még nagyon soká lesz.


Az első válaszoló jól leírta a többit, ez csak az első kérdésedre a válasz.:)

2013. aug. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mikor kaptam?

19 éves koromban vettem, amikor összejött rá a pénz. Én inkább nem életkorhoz kötném, hanem lovastudáshoz, sőt inkább lovakkal való tapasztalathoz és persze anyagi háttérhez!

A lovam egy 12 éves sodrott csődör, így elég temperamentumos, igényli a lovast a hátán.

Lovastudás: önállóan mind a 3 jármódban.

Felszerelés: ápolócuccok: patakaparó, vakaró, szőrkefe esetleg egy tajtékvonó. Elsősegélydoboz jó ha van az apróbb sérülésekre. Trágyavilla, takarmányos villa, talicska, gereblye, lapát. A lóra való felszereléseket csak akkor vedd meg ha már megvan a ló hogy biztosan megfelelőek legyenek.

2013. aug. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mi a szüleimmel 1 év próbaidőben állapodtunk meg.1 éven keresztül a jelenlegi lovardámba fogok jàrni. Ez alatt az idő alatt úgy gondoltuk, hogy elsajátítom a lótartás és lovaglás minden fortélyát :) sok tapasztalattal rendelkező barátnőim nekem 8-10 éves kancát javasoltak ami inkább magyar fajta (pl kisbéri félvér magyar sportló esetleg nóniusz vagy (tudom nem magyar) hannoveri) ezek szívósabbak. Sok szerencsét ;)
2013. aug. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lili1Dtimpex ***** válasza:
13 évesen kaptam,3 éve akkor már lovagoltam.Tudtam ugratni és versenyeken is voltam már előtte a lovarda lovaival.Én egy kisbéri kancát kaptam,ő akkor volt 10 éves.Csak úgy hipp hopp meg vettük,és utánna a szerszámokat. (oké,egy patakaparó,és egy kis dörzsike volt otthon,de semmi más)
2013. aug. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!