Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló tartása okosan. De hogyan?...

Ló tartása okosan. De hogyan? (többi lent)

Figyelt kérdés
Lovat szeretnék már régóta.Lehet ha most minden összejön akkor lehet is.Anyu meg akkor megengedné ha az a dolog összejönne.Bár esélye kicsi,de próba szerencse.Abból majd vennék egy lovat.Értek a lovakhoz,lovagolni is tudok,de még soha se volt,de lehet még nem lesz.De havi/éves szinten mennyibe kerülne?Tudom ott lesznek a patkolás,vasalás,oltások,állatorvos,takarmány,útlevél...Meg ahol lenne a karámja ott van egy nagy diófa is amit akkor el kellene tüntetni?Mérgező a diófalevele a lónak?A helye is ott lenne mert lett csinálva egy tároló amibe 1 ló tökéletesen elfér,és úgy néz ki mint egy angol box,csak nincs ajtaja.Jelenleg széna van benne de már kevés.Szénát azt tudunk kaszálni mert van hegyünk és az kint jó nagy terület.A felszerelést pl:nyereg,kantár...-ezeket odaadják a lóhoz,vagy venni lenne érdemesebb?..Hobby szinten tartanám.Szüreti vonulásokra járnék vele,terepre meg karám munkákra lenne.Tudom sok munka,rengeteg időmet fog elvenni de megpróbálnám/meg is csinálnám ha az említett dolog összejönne amit a legelején írtam.Hogyan oldjam ezeket meg úgy hogy jó legyen minden?

2013. aug. 15. 12:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem hogy ha új helyre kerül(hozzám) akkor mit csináljak vele az első nap/napokba?
2013. aug. 15. 12:29
 2/11 anonim ***** válasza:
Lovat egyedül NEM tartunk! A kérdéseidből ítélve pedig nem értesz annyira a lovakhoz, hogy nyugodt szívvel ajánlaná bárki is, hogy tarts lovat. A pénzt, amit beleölnél, azt költsd inkább MINŐSÉGI edzésekre, segíts a lovardában, tanuld ki a csínját-bínját a lótartásnak, és amikor már sajat magad is tudni fogod a kérdésekre a választ, akkor leszel kész a lótartásra;)
2013. aug. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy lovat nem tartunk egyedül.Lenne mellette más állat.Lovardában dolgoztam már.Tudom a dolgokat a lovak körül csak már teleírtam a füzetet is és értelmes válaszokra voltam kíváncsi hogy ahogy kigondoltam az jó lenn..Egyből nem kéne támadni.További értelmes válaszok?
2013. aug. 15. 12:52
 4/11 anonim ***** válasza:
patkolás=vasalás (patkó vasból sokszor így rövidítik, hovy vasalják, vasat kapott stb)
2013. aug. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudom!!Mondom ÉRTELMES válaszokat várok..Nem kell oktatni.Csak ellenőrizni szeretném hogy jók lettek az elképzeléseim amiket a füzetbe levezettem.
2013. aug. 15. 13:07
 6/11 anonim ***** válasza:

Az útlevelet az eladónak kell kiváltani, anélkül el se vihetnéd (ez alap dolog lóvásárlásnál). A lónak ló a társa, de ha nincs jobb a kecskénél akkor én a helyedben inkább bértartásba vinném.

Vasalás, állatorvos, takarmány: elvileg minden lovardában adottak ezek, kérdezd meg hogy használhatod-e a lovarda kapcsolatait és kérd meg az edződet hogy segítsen a ló kiválasztásában (ha azt mondja hogy még nem állsz készen, hallgass rá).

A diófa levele nagy mennyiségben mérgező. A lelógó ágakat levághatod, a lehullott leveleket meg összegereblyézheted, így talán nem szükséges kivágni, mert jó árnyékot ad. Ha van a ló előtt elég széna vagy legelni való, akkor talán nem fanyalodik a falevélre. Egyébként ha van kaszálótok, oda nem tudod kiengedni?

2013. aug. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló,írok üzenetet!
2013. aug. 15. 13:38
 8/11 anonim ***** válasza:

De havi/éves szinten mennyibe kerülne?

Nyolchetente 10 000 a patkolás (ha lovagolva van, muszáj patkolni), minden évben 10 000 az oltások, évente kétszer 4000 a féreghajtás. A fenntartási költségek minimum havi 30 000 körül vannak. Plusz a felszerelés megvásárlása, egy normális nyereg 100 000 körül kezdődik. Esetenként nem várt költségek merülhetnek fel, pl. egy állatorvos kiszállási díja, ha csak ránéz a lovadra és nem csinál vele semmit, akkor is 2000 Ft körül kezdődik. Útlevél elvileg jár a lóhoz, amelyikhez nem, azt ne vedd meg, mert zsákbamacska.


Mérgező a diófalevele a lónak?

Igen, mérgező.


Szénát azt tudunk kaszálni mert van hegyünk és az kint jó nagy terület.

Nagy terület = nagy meló, és olyan helyen kell tárolni, hogy ne penészedjen meg, mert dobhatod ki az egészet.


A felszerelést pl:nyereg,kantár...-ezeket odaadják a lóhoz,vagy venni lenne érdemesebb?

Általában nem adnak a lóhoz, 100 esetből egyszer megegyezhettek úgy, hogy adnak hozzá. Ha veszel, annak annyi előnye van, hogy olyat veszel, amilyet akarsz, nem az "ez van, ezt kell szeretni" elv érvényesül. Ha adnak hozzá, annak annyi előnye van, hogy olcsóbban megúszod a cuccok beszerzését, és jók a lóra, viszont valószínűleg régi, használt, nem a legjobb állapotú cuccaid lesznek.


..Hobby szinten tartanám.Szüreti vonulásokra járnék vele,terepre meg karám munkákra lenne.

Szüreti felvonuláson a legtöbben jól berúgnak, aminek a lovak látják kárát. Biztos, hogy ilyesmire akarsz járni szegénnyel?


Tudom sok munka,rengeteg időmet fog elvenni de megpróbálnám/meg is csinálnám...

Igen. SOKKAL több munka és idő, mint hinnéd. És nem lehet beteget jelenteni, a lónál akkor is kell almozni, ha 40 fokos lázad van. Előbb végezd el az iskolát, és majd utána vegyél lovat. Ez nem szidás, hanem egy jó tanács, amelyet nagyon-nagyon ajánlott megfogadnod.


Lovat más állattal, pl. kecskével együtt tartani pedig végszükségmegoldás, az ideális társ egy másik ló lenne.

2013. aug. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat,de szüreti felvonulást nem a berúgásra értettem.Hanem körbejárjuk a falut és sok ló lesz meg persze ember.Jó,igazad van,ott sokan berúgnak,de nem hinném hogy amiatt lenne szegény mert ilyen zajos helyre megyünk.Ha még valamit szeretnél írj üzenetet.
2013. aug. 15. 14:29
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha síkmunkát végez megfelelő minőségű pályán, nem muszáj patkolni. Patkolni ugró vagy kocsis lovat kell, illetve ha nem megfelelő a ló láb/pataállása, szerkezete, avagy túl kemény a talaj. Ha egyik sem áll fenn, felesleges patkolni, elég 6-8 hetente körmöltetni.

Lónak ló a társa, végső esetben szamár, más állat nem jó. Két lóra számolva pedig kb annyi, mintha egy lovat tartanál olcsóbb bértartásban (40-60 ezer/hó), feltéve, hogy magadnak termeled a kaját, esetleg olcsóbb, de két lóra az nem éri meg.

2013. aug. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!