Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Már 2 éve van lovam,most nyáron augusztus elején kaptam egy másik lovat,verseny/ugró célra.Már 1 éve a rajtengedélyvizsgára készülök,de suli időben szüleim nem engednek ki a lóhoz,csak hétvégén,péntek-szombat-vasárnap.Hétközben az edzőm lovagolta az előző lovamat,de nem tudtam fejlődni semmit se,mert heti 3 alkalom az nem sok.És most megyek gimibe,és szintén nem fognak kiengedni,mert h tanulni kell,ez már gimnázium,stb..nemtudom ki fogja lovagolni a lovat(annyi pénzünk sincs azér,hogy fizessünk vkinek),meg én hogy fogok készülni a rajtengedély vizsgára,vagy bármire is így..ráadásul én megőrülök,ha nem láthatom a lovamat 5 napig.Ha leülök beszélni velük,az se segít,egyszerűen nem értik meg ezt a lovas dolgot.teljesen tanácstalan vagyok mit tehetnék.Mondtam,hogy szeptemberben lesz egy rajtengedély vizsga nélküli verseny,és arra elmegyünk,mondta az edzőm.Erre anyám,hogy biztos nem mehetek el,mert már suli lesz,és ez már gimnázium...:/
2013. aug. 16. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Később meg az már egyetem, utána meg már munkád lesz, az még komolyabb dolog, lehetőleg majd nyugdíjas korodban gondolj lóra. Nem értem a szülők mentalitását, a gimnázium mellett nyugodt szívvel lehet lovagolni járni hétköznap is, ha esetleg lesz valami nagyobb dolgozat olyan tantárgyból, ami nem épp az erősséged, előző napot kihagyhatod, attól a lónak se lesz baja, ha pihen kicsit, de annyi. Suli tart max 2-ig mondjuk, nem tudom, 2-8 között szerintük végig megállás nélkül tanulni kéne? Senki se teszi, ezt megsúgom, mégis sokan tudnak jól tejesíteni, a lovaglás pedig segít összpontosítani, koncentrálni, fegyelmet és céltudatosságot is tanulhatsz. Semmi baja nem lesz a tanulmányi átlagodnak, ha napi 2-3 órát a lovaidra szánsz, egy kis kikapcsolódás szerintem ráadásul kimondottan jól jön az órák után, amikor picit lazítasz, elvonatkoztatsz, és utána jöhet újra a tanulás max. Másik dolog, max kössék ahhoz, hogy ha rontasz a tanulmányaidban, nem mehetsz ki amíg nem javítasz, akkor meg újra mehetsz, stb... Ha nekik ettől jobb, és neked is van legalább ösztönzés.
2013. aug. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én ezt hiába mondom nekik,egyszerűen nem engedik meg..
2013. aug. 16. 19:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy ilyen helyzetben minek neked még egy ló? Felelőtlenség. A szüleid butaságot csinálnak de sajnos ez ellen nem tehetsz sok mindent. Nekem volt egy lovas osztálytársam a gimiben. Kitűnő tanuló volt, csinált két nyelvvizsgát, előrehozott érettségit meg még versenyzett is a lóval. Szóval simán meg lehet csinálni.
2013. aug. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezért felesleges lovat tartani. Maguk ellen is vannak,mert kifizetnek egy valag pénzt és a gyerekük alig élvez valamit belőle. Azért ,hogy ki sem mehetsz a lóhoz és valaki akárki lovagoljon a te SAJÁT lovadon ,rohadt nagy pénzkidobás. Vidd őket szakemberhez ,mert ez a gondolkodásmód kissé .... hát nem akarok csúnyát mondani,hogy aztán megsértődj.
2013. aug. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek.
2013. aug. 16. 21:22
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg a szüleidet, hogy adjanak neked egy hónap próbaidőt. Ezalatt hadd lovagolj belátásod szerint, egy hónap után már látszik, hogy mennyire megy együtt a tanulás és a lovaglás.

Én a gimi alatt végig, minden nap ötkor a lónál voltam, akkor még bértartásban volt a paci, de csak a helyet kapta, ellátni nekem kellett. Vagyis suli előtt hajnalban etettem, almoztam, suli után lovagoltam, sokszor a ló mellett a szalmán ülve tanultam másnapra, amíg vártam, hogy a ló leszáradjon, vagy amíg eljött a vacsoraidő, mert ugye valakinek meg is kellett etetnie azt a lovat. Természetesen versenyeztem is.

Fősulin rektori dicsérettel, kiváló diplomával végeztem, úgy, hogy akkorra már öt lovat lovagoltam plusz dolgoztam is (bérbe lovagoltam más lovait, edzéseket tartottam, gyerekeket tanítottam, meg 20 lovat láttunk el ketten tesómmal naponta). Ja tesóm ugyanúgy tanult mellette, a diplomája neki jeles lett.

Egyébként a koncentrációhoz fontos a megfelelő mennyiségű sport, a jó levegő, ergo aki lovaglás után áll neki tanulni, jobban halad, jobban fog az agya. Volt olyan nem is egyszer, hogy vizsgák előtt este még a lovakat etettük meg dumáltunk néhányan a loviban, másnap mindenkinek vizsgája volt, nekem épp anatómia szigorlat, de az egyik srác pl. római jogból vizsgázott, a többiek is hasonló nehézségű tárgyakból. Mindenki csont nélkül átment. A ló szorgalomra, önfegyelemre tanít, nem elvesz, hanem hozzátesz a jellemedhez, a munkafegyelmedhez, a kötelességtudatodhoz.

Megértem, hogy a szüleid a legjobbat akarják neked, hiszen tudják, hogy mennyire fontos a tanulás, de talán meg tudod velük beszélni, hogy egy kis próbaidőt adjanak neked - de ezt csak akkor vállald, ha tudod, hogy nem fogsz csalódást okozni. Az ilyen egyezség nagy felelősséggel jár, hiszen tényleg teljesítened kell!! Ha látják, hogy meg lehet benned bízni, mert a kötelességeidet tökéletesen teljesíted, akkor folyamatosan egyre engedékenyebbek lesznek. Próbáld meg. :-)

2013. aug. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
a szüleid akkor minek eggyeztek bele egy ló vételébe hogyha nem lovagolhatsz rajta gimi közben!mire gondolnak ők,hogy majd lógsz a suliból?pfff,délután mennél ki hozzá,nem?egyébként ha mondjuk a lovad bent van a bokszban akkor bemehetsz hozzá és ott is tanulhatsz!:D beszélj még a szüleiddel de ne nagyon erőszakosan,hogy hátha!:)drukkolok!
2013. aug. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos már sokszor próbáltam velük beszélni.Nekem már az is elég lenne,ha legalább 1 napot kimenehetnék hozzá hétözben.De nem,azt se engedik..:(
2013. aug. 17. 08:50
 9/11 anonim ***** válasza:

Lógj el a suliból a lovardába, és akkor délután otthon lehetsz, és látványosan magolhatsz az ősök örömére.


Ha jó fej a tornatanárod, és nincs messze az istálló, lehet, hogy meg is lehet vele dumálni, hogy elengedjen el az óráról. (Bár asszem hivatalosan csak leigazolt versenyzőket lehet felmenteni... de némi okirathamisítás útján ez is megoldható. :-))


Amúgy ha valaha komolyan akarsz lovazni, most van itt az ideje. Fölnőtt fejjel már sokkal nehezebben fog menni minden, és a többi versenyzőnek, akivel meg kell mérettetned, már 6-8 év rutinja lesz veled szemben.

2013. aug. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

És szerintetek ha ellóg, azzal kinek tesz jót??, Addig jár a korsó a kútra..... Ha lebukik, az életben többet nem bíznak meg benne, ez nem megoldás.

Mi van akkor, ha mondjuk azt beszéled meg a szüleiddel, hogy minden nap szúrópróbaszerűen kikérdezhetnek valamelyik tantárgyból, vagy ellenőrizhetik, kész-e a házid, és ha minden rendben, akkor kimehetsz a lóhoz?

Mi az, amit még szoktál csinálni hét közben otthon, a tanuláson kívül? Mi lenne, ha felajánlanád, hogy valami más tevékenységről mondasz le és azt az időt a lónál töltöd?

Vagy még egy ötlet: általában a sulikban meg lehet szerezni a jó tanuló, jó sportoló kitüntetést. Elég nagy dolog, ha valaki megkapja. Sportteljesítményt is le kell hozzá tenni az asztalra, meg természetesen a jó jegyeket. Ha erre hajtanál és megkérnéd a szüleidet, hogy támogassanak ebben?

2013. aug. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!