Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 22 éves vagyok van egy saját...

22 éves vagyok van egy saját házam falum és van pénzem egy lóra de nemtudom hogy mekkora hely kell neki meg ilyenek. Hol kezdjem?

Figyelt kérdés
2013. aug. 17. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Lovagolni vagy kocsilónak gondoltad? Mindkét esetben jó ha egy lovardával és edzővel kezded, ahol megtanítanak a lovak körüli munkára, lovaglásra, kocsizásra. Biztos alaptudás és felkészültség nélkül ne vágj bele a dologba, mert a ló iszonyúan kényes állat.

Ezek mindenképpen szükségesek:

- lovasoktató, lovasiskola

- lóvásárlás: lószállító, állatorvos, szakértő tanácsa a ló kiválasztásához, pénz

- társállat: lónak ló a társa, nem ember, nem kecske, birka, kutya vagy macska... - tehát egy ló mellé kell egy másik is (legalább egy póni vagy szamár) - még több pénz

- hely: legideálisabb lovanként egy hektár legelő fedett beállóval és itatóval. Lehet istállóban is tartani vagy félrideg tartásban (csak éjszakára vagy enni megy be az istállóba), de ahhoz rendszeresen almolni kell szalmával vagy faforgáccsal. A legelőből/karámból el kell távolítani a mérgező növényeket és időnként a trágyát is össze kell gyűjteni és elszállítatni.

- felszerelés: (nyereg, kantár...) pénz!

- állatorvos: évente oltás, félévente féreghajtás, ellenőrzések, váratlan betegségek... - pénz!

- patkoló kovács: nem minden esetben szükséges patkó, de 6 hetente akkor is körmölni kell - pénz!

- etetés: nagyon nem mindegy hogy miből mennyit adsz neki és emellett naponta mennyit dolgozik. Széna mindenképpen szükséges, főleg télen amikor nem tud legelni. Ha már széna, azt tárolni is kell valahol: lehetőleg fedett, jól szellőző helyen vagy lefóliázva.

- elhivatottság: a környezetednek el kell fogadnia hogy a ló az életed része, időben haza kell menned etetni stb.


Még egyszer utoljára: biztos szaktudás nélkül megütheted a bokádat! A ló egy 600 kilós élőlény és ha nem tetszik neki valami, akkor nem fog finomkodni csak mert te eteted. Ha nem tudod hogyan kell bánni vele, könnyen a nyakadra nőlhet.

Azért én sok sikert kívánok! :)

2013. aug. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Saját falud is van? xd


Komolyra fordítva a szót te kezd ott ,ahol mindenki más. Az alapoktól tanulj ki mindent,mert ez nem kocsi,hogy belököd a garázsba azt kész. Akkor vegyél lovat ha már értesz is hozzá,addig meg járj el egy helyre ,ahol kitanulod a dolgokat.

2013. aug. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat szaktudasam van valamenyi 4 evet lovagoltam. Csak hat igen a penzes dolgokban meg nem vagyok jo de most idelye lesz belejonni.
2013. aug. 22. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!