Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nyújtogatja a nyelvét?...

Lili1Dtimpex kérdése:

Miért nyújtogatja a nyelvét? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Szóval,most tettem szert egy kitűnő ugró lóra.Ő 9 éves,kanca,hihetetlen okos,és mivel az ára is nagyon alul volt így megvásároltam,de van vele egy gond.Ha terhelni kezdjük kidugja a nyelvét.Lépésben bent tartja,ha ügetgetni kezdünk vele viszont kicsit kiölti.Vágtában meg kidugja az egész nyelvét.Ez engem zavar,mivel ronda,és gusztustalan,egy versenyen nem túl elegáns látszatot kelt.

Gondoltam arra,hogy esetleg az etetésében kéne változtatni.Vagy gumis zablára kéne cserélni? Fogalmam sincs mi tévő legyek,mert az én igényeimet teljesen kielégíti ez a paci,de bármit megtennék azért hogy a nyelvét bent tartsa a helyén :(


2013. aug. 18. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Rossz kantár/kényelmetlen felszereléstől is lehet. Lehet akár rossz szokása is de a legvalószínűbb ,hogy fáj valamije .
2013. aug. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

próbálgass különböző zablákat, hátha az nem tetszik neki


vagy ha van rá lehetőséged, akkor figyeld meg, hogy amikor csak úgy magától futkos, játszik zabla nélkül akkor is kidugja-e

2013. aug. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
de tényleg lehet, hogy van valami baj a szájával, nyelvével, fogával
2013. aug. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem,zablát cserélek :)
2013. aug. 18. 19:48
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem Budapest környékén van a paci? Én ismertem egyet, a Pasarétiben tartották, mindig kidugott nyelvvel vágtázott. Ő azért csinálta, mert tetszett neki ahogy a szél fújta a nyelvét. Ha kisorrzóval, vagy hannoveri orzóval lovagolták abbahagyta, úgyhogy versenyre ilyet tettek fel, de edzésekre hagyták neki, hadd dugdossa a nyelvét :)
2013. aug. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem,ő szabolcs megyében van :)

De azért ezen jót nevettem,hogy élvezte.. :D

2013. aug. 18. 19:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja a kis orrszíjjal kapcsolatban annyit,hogy azt is lehet rá tenni,de az maximum arra jó,hogy elrejtse a problémát , megoldani nem fogja.
2013. aug. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

bnőm régi lova is csinálta, nem volt baj semmivel semmilye nem fájt egyszerűen neki így volt jó. kisorrzóval léeszorítani emiatt a száját kínzás...

egyébként meg nevetséges, hogy ennyire a külső számít, versenyen nem szólnak be érte tehát nem értem miért tartod a lovad "rossz" szokását undorítónak..

2013. aug. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Díjlovaglásban súlyos pontlevonások járnak érte, ugróban mindegy, de nem az a gond, hogy gusztustalan, hanem, hogy elharaphatja.

Egyébként rossz szokás, ami esetleg rögzült, ez esetben nehéz lesz orvosolni - ügetőn vagy galoppon lekötnék, tüneti kezelésnek megfelelő lehet a kisorrszíj is. A kiváltó ok viszont ez esetben lehet bármi - akár olyasmi is, ami már nem áll fent. Viszont ha a ló könnyű, puha kézzel van lovagolva, tudatosan, mindig annyit tartva és pont annyit engedve, amennyit kell, akkor jó eséllyel lehet ezen változtatni.

Próbálkozhatsz amúgy kétszer tört vastag, vagy gumis zablákkal, illetőleg nézesd meg a fogait, mert lehet, reszeltetni kell. Másik dolog, megnézheted kötőfékkel, zabla nélkül nyeregben, hogy csinálja-e, esetleg kötőfékkel futószáron is.

2013. aug. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ügetőinknek kötve vannak a nyelveik versenyben pont azért, hogy el ne harapja na meg azért mert így nem tudja a nyelve alá venni a zablát.

Próba képen kipróbálhatod neki hátha beválik...a legjobb nyelvkötő ami nekünk bevált egy fél harisnya vagy egy térdfix mert a végtelenségig nyújtható.Vizezd be, lazán tekerd körbe a nyelvén majd az álla alatt lazán kösd meg.

Bár ez sem mindig hatásos volt olyan lovunk aki még a nyelvkötő mellett is lógatta a nyelvét(bár csak a véget tudta így kidugni)...mondjuk ő súlyosabb eset volt, még a boxban is lógatta, mindig attól féltünk hogy mikor harapja el, de soha semmi baja nem volt.

2013. aug. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!