Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fásli dilemma, nem értelek...

Fásli dilemma, nem értelek titeket!?

Figyelt kérdés

Rengetegen írjátok, hogy így nem jó a fásli meg úgy nem jó a fásli, meg hogy csak a divatlovasok fásliznak stb stb nem ragozom. Csak példának felhoznám Dallos Gyula bácsit! Az ő lovain is szokott fásli lenni, sőt a tanítványai lovain is! Nos, ha annyira káros lenne valószínű nem engedné se a saját lovaira sem a tanítványai lovaira rá rakni. Én személy szerint igen is feltekerem a lóra ha az adott napon idomító munkát végzünk, hogy miért? Talán mert egy új gyakorlat tanulása közben rosszul lépő lovon lehet jobb ha van fásli ami tartja az inakat.

Szóval kérdés: belátjátok végre, hogy igen is van értelme, célja fáslizni ( oké nem a színbetyár divatmajmokra gondolok, hanem idomításra )ha azt ésszel a körülményeket figyelembe véve tesszük? Remélem nem fogalmaztam értetlenül.



2013. aug. 19. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1: ez megint csak arról szól ,hogy kikiabálod a véleményed,nem kérdezni akarsz.


2: Megint az a lehúzós,lepontozós ,vitagerjesztő,provokáló

téma


3: Csak a hülyék szerint divatkodás,azokra úgysem fogsz hatni,orvosi esetek,van egy álláspontjuk,amit nem lehet megdönteni ,mert ők a "szakértők"


4: Igazad is van ,néha kell viszont van amikor nem szükséges a fásli. Pont ettől lesz valaki igazán szakértő,hogy megtudja ítélni,döntést tud hozni mikor/mit/hogyan kell használni.

2013. aug. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Az a nem jó ha éjjel nappal fáslizva van mert meglazulnak az inak. Azzal semmi gond nincs, hogy egy idomító edzésen véded az inakat vagy egy rosszabb talajú túrára befáslizod, de ha istállózáskor is fáslizva van az probléma.
2013. aug. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenkinek saját dolga,fáslizza-e a lovát.

Nyilván egy komoly edzésen jó,ha van,de egy hobby lovasnak nem biztos,hogy fel kell tennie a lovára lovagláskor.

Én telivérben vagyok otthon.Még a nagy terhelésnek kitett galopplovak közül sem mindnek fáslizzák a lábát.

2013. aug. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Hülye, ki mondta, hogy nem jó a fásli? Azt mondjuk orrba-szájba, hogy aki nem tudja feltenni rendesen, az jobb, ha nem használja, és azt, hogy nem kell állandóan túlfélteni a lovat és mindíg fásliban járatni. tanuld meg értelmezni amit más ír.

Ad2, soha de soha nem kérkedünk vitában más nevével! Van véleményed, oké, támaszd alá logikus érvekkel, de teszek rá, hogy Gyula meg más mit csinál, mert az nem indok. Ezt blöffnek hívják, és nagyon jó a pokerban, csak nem érvelő vitában.

2013. aug. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Azt mondjuk rendszeresen, hogy az nem jó, ha a lovon bokszban istállófásli van, munkához is fásli van rajta, meg igazából ha esetleg legelőre megy, akkor is van rajta - és ez márpedig nem jó, próbáld ki tetszés szerint, idő kérdése, és az ina kannyira szétmennek (mivel a fásli átveszi a terhelést róluk), hogy a ló magától már mozdulni sem tud.

Más dolog, hogy egy sérülésből felépülő, lábadozó lóra kell fásli, lószállításhoz kellhet fásli, ha nincs kamáslid, egy nehéz program lelovaglása után tehetsz fel fáslit... De tudni kell, mikor teszed fel és miért, az, hogy a lovon szó szerint évek óta minden nap minden percében van valami, az nem normális, és nem is egészséges a pacinak.

2013. aug. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Én nem is értem,hogy maradt fenn a faj pár ezer éven át úgy,hogy nem használtak rájuk fáslit :)
2013. aug. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Valletta ***** válasza:
Jó dolog a fásli, de egészséges lábú lóra véleményem szerint felesleges. Gyula bácsit abszolút elismerem, de van elég sok más neves kiképző, akik viszont nem használnak fáslit komoly feladatok lovaglásához sem, mégsincsenek lábproblémák.
2013. aug. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!