Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nektek mi a fontosabb? A...

Nektek mi a fontosabb? A lovak lelke, vagy az eredmények?

Figyelt kérdés
Én jelenleg díjugratásban versenyzek saját lovammal, akit nagyon szeretek. Láttam sok videót szabad idomítókról, (Jesse Drent stb.) és eléggé megérintettek. Azon gondolkozom, hogy melyik "éri" meg jobban? Egy életre szóló szoros kötelék és barátság, vagy a versenysport? Egyszerre a kettő lehetséges? Mit gondoltok erről?

2013. aug. 19. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem zárja ki a kettő egymást, lehet úgy is eredményes a ló és lovas páros, ha közben szorosan kötődnek egymáshoz. A ló (és bármely más élőlény) egészsége nem csak a betegség/fogyatékosság hiányát jelenti, hanem a teljes testi, lelki és szociális jólétet. Miért ne lehetne egy ilyen egészséges ló és lovasa egy eredményes díjugrató páros?
2013. aug. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha normálisan, következetesen bánsz vele, és nem egész nap egy boxba van bezárva, hanem szabadon szaladgálhat és legelhet a többi lóval, akkor a lovad boldog és kiegyensúlyozott lesz attól még, hogy díjugratsz vele. És a szabad idomítást is gyakorolhatod nyugodtan attól még, hogy díjugrattok.
2013. aug. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A sportlovaglásban az egyik legfontosabb dolog az összhang. Ehhez valamilyen szinten jó kapcsolatot kell teremts a loval. Nem kell ennyire "szabadidomító" lázba lenni,ha díjugratsz vagy díjlovagolsz attól még lehet életre szóló barátság és kötelék.
2013. aug. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Csak azért tettem fel a kérdést, mert egy lány a lovardából régen díjugratott, de aztán áttért a szabadidomításra és az eddigi sportját mostmár szidja.. nem csak az ugratást, hanem az összes szakágat. konkrétan az a felfogása, hogy a csak a szabadidomítás a jó, semmi más..
2013. aug. 19. 19:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor vegye be a gyógyszerét....
2013. aug. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A szabad idomításnak van előnye és hátránya is. Az, hogy mi rossz és mi jó magadnak kell eldöntened.

Szerintem a "szabad idomítókkal" az a baj és itt nem arra gondolok, aki komolyan foglalkozik vele, hanem azokra akik a tipikus divat majmok. Megtetszik egykét dolog és húú micsoda idomár leszek.

Az nem baj, hogy nem tudja a lovát mindkét kézre normálisan futószárazni, de tanítja integetni...


Az én lovam pl füttyszóra jön, ha nem lát akkor is, na és?

Annak legalább van némi haszna. :D

2013. aug. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell szabadonidomítani, meg suttogni ahhoz, hogy kötődj a lóhoz, az meg, hogy csak a szabadidíomítás, és semmi más... Menjen el egy cirkuszba, nézze meg az ottani lovakat, nyilván baromi boldog mind. Pedig az az eredeti szabadidomítás, amit ott lát...
2013. aug. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A kötődés és a versenysport nem zárja ki egymást, sőt, sokkal jobban tud teljesíteni az a ló, amelyik szereti a gazdáját. A szeretethez pedig a szabadidomításnak semmi köze.

Díjugratásban, díjlovaglásban, militaryban sem csak eszköz a ló, sőt. Biztosan van kivétel, de azért elmégy egy military versenyre, megnézed az ottani lovakat-lovasokat, egyértelműen látni fogod, hogy ott bizony nagyon is szeret i egymást ló és lovasa. Azt is nehezen tudom elképzelni, hogy elmegyek egy távlovagló versenyre és úgy nyerem meg a 100km-t, hogy a lovam nem szeret. Ha nem szeret, nem is nyerjük meg. Hatalmas egymásrautaltság, teljesítőképességek határának feszegetése van ott ló és lovas részéről, ezt nem lehet megcsinálni csak akkor, ha nagyon jó a kapcsolat. Futottam már 10 km-t a verseny vége felé, mert éreztem, hogy a lónak szüksége van a pihenésre. Együtt futottunk, a szárat sem fogtam a nyakába volt dobva, a ló mégsem mozdult el mellőlem egy centit se, ott ügetett mellettem.

Számomra fontos az eredmény, de azzal együtt, hogy a lovam boldog. Ha az ő boldogtalansága lenne az ára a sikernek, akkor nem csinálnám. De a kettőnek semmi köze egymáshoz. Lehet boldogtalan szabadidomított lovad és lehet nagyon boldog sportlovad.

2013. aug. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én az arany középútra szavazok. Mindkét végletnek (a ló lelke vs. eredmények) vannak elvakult, fanatikus, véresszájú követői, én megpróbálok a kettő között egy egészséges egyensúlyt teremteni.
2013. aug. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!