Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csüdsömörre jó az étolaj?

Csüdsömörre jó az étolaj?

Figyelt kérdés
Használ, ha azzal van kenve? Mert tulajdonképpen ugyanolyan olaj, mint a másik.

2013. aug. 19. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen olaj ember, te mi a halálról beszélsz? Sosem kezelték a csüdsömört olajjal, legalábbis nem állatorvosi rendelvényre.
2013. aug. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem jó az olaj csüdsömörre.

az étolaj is olyan mint a másik... milyen másik?

de egyébként mindegy is, kend be reggel, este BETADIN-os vattával!

ha nem túl nagy a fertőzés pár nap alatt elmúlik.

na meg ne ázzon vízbe a ló lába, száraz helyen legyen (mindennapos friss szalma)

2013. aug. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a betadinre gondolsz, annak köze nincs az étolajhoz.

[link]

2013. aug. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Például a lenolajra gondolok, és a száraz bőrfelületet jó olajjal kezelni, mert puhán tartja.
2013. aug. 19. 23:18
 5/7 A kérdező kommentje:
Vagy jó rá valami krém is? (pl Bepanthen)
2013. aug. 19. 23:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Mosd le betadinos vízzel, szárítsd meg teljesen, ha nagyon hosszú a csüdszőre a lónak, vágj is le belőle, hogy a seb tisztán maradjon. Én elsősorban foreveres aloe termékeket használok, nálunk nagyon bevált, de ha nem tudsz beszerezni ilyet, létezik a gyógyszertárban egy úgynevezett hidrofil kenőcs, abba keverj el teafaolajat, azt kend a lábára. A teafaolaj nagyon erős antibakteriális hatású, segíteni fog.

Étolajat semmiképp nem kennék a ló lábára, viszont régi paraszti praktika a sertészsír. Én magam nem próbáltam ki, elképzelhető, hogy valóban használ (nekem is egy parasztbácsi mondta, aki egész életében tartott lovakat) de a fertőtlenítést és szárítást ne hagyd ki, mert ha marad ott baktérium és nem szárítod meg, a nedves közegben , a krém vagy zsír alatt remekül szaporodik tovább.

2013. aug. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 FannaL ***** válasza:
Étolaj? Dehogy is.. Lovamnak is épp most múlik el a dolog. Nálunk a Pimafucort kenőcs nagyon bevált. Plusz ugye le kell szedni róla a varat. És fő a száraz hely, úgy még magától is elmúlik. De persze jobb valami gyógyszert is tenni rá
2013. aug. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!