Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire igaz az, hogy az...

Mennyire igaz az, hogy az arab telivérek fáradhatatlanok?

Figyelt kérdés
Egy barátomtól hallottam, akinek szintén telivér lova van, hogy ezek a lovak fáradhatatlanok.
2013. aug. 21. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Szvatopluk egy országot adott érte!
2013. aug. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel az arab telivér meleg országból származik és ebben a melegben gyakran nagy távolságot kellett megtennie legelhető fűért, ezért egy nagyon szívós fajtát sikerült kitenyészteni . Gyorsak, kitartóak, szépek, kissé idegesek általánosságban.

Szóval igen, eléggé fáradhatatlanok, de mivel hazai körülmények közt nem olyan nehéz élelmet szereznie, nem kell akkora kitartás, ezért (elvileg) nem olyanok már, mint régen.

2013. aug. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elég kitartóak, de ez nem jelenti azt, hogy engedetlenek. Én távra eddzek vele, és már szinte automata ló, akinek elég csak kimondani a jármódot, testsúlysegítségre kanyarodunk stb. Még sosem derült ki, hogy mennyit bírna, ha hagynám, mert általában én hamarabb elfáradok, ő pedig egy engedelmes angyal, aki sosem feszegeti a lovasa határait.
2013. aug. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nem próbáltam még hogy mikor fárad el teljesen, de az tény hogy elég pörgős a pacim. :)
2013. aug. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!