Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha kiviszem a lovam legelni...

Ha kiviszem a lovam legelni mondjuk ma, és ezen a héten végig csak szénát evett, akkor nem fog bekólikázni?

Figyelt kérdés

Nagyon félek a kólikától, habár még nem volt a lovamnak. De jobb félni mint megijedni. Igazából arra gondoltam, hogy elviszem egyik nap legelni a lovam, van egy szép zöld területünk. Egész héten nem kapott zöldet csak szénát, meg persze gyümölcsöket, szóval nem volt "átszoktatás". Másnap is csak szénát kapna úgy mint a hét többi napján. A paci egész nap kint lenne.

Számíthatok ilyen esetben kólikára?



2013. aug. 21. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennyitől nem.
2013. aug. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor mennyitől, lehet rá számítani?
2013. aug. 21. 09:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem egy egész nap kezdésnek sok, nálunk sajnos nincs lehetőség egész napra kirakni, így én 20-30 perceket szoktam legelteni, ennyitől tuti biztos nincs baja. De szerintem 2-3 órára nyugodtan kirakhatod.
2013. aug. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kora tavaszi zöld szokott problémát okozni, ilyenkor, nyár végén már nem problémás a zöld. De ha aggódsz, ne kezdj egész napos legeltetéssel, először csak néhány órát legyen a legelőn. Fokozatosan ha nyújtod a legelési időt, nem lesz semmi baj. Tavasszal vigyázz majd a friss fűvel, az szokott problémás lenni.
2013. aug. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!