Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagy baj ha nem teszem fel a...

Nagy baj ha nem teszem fel a kobakot?

Figyelt kérdés
egyszerűen utálom felvenni, még soha nem estem le lóról, igaz ne lovagolok csak a nyár eleje óta... szóval soha nem teszem fel bízok annyira a lóban hogy nem teszem fel...
2013. aug. 21. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi lesz ha valamitől hirtelen megijed a ló? Nem az a lényeg, hogy a ló megbízható-e, hanem az, hogy betörik-e a fejed, ha baleset történik vagy sem.
2013. aug. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A ló menekülő állat,ha megijed ,nem várt reakciót produkál,ami meglephet. Akármennyire képzett vagy nyugodt egy ló,soha ne bízz benne 100%-ig meg. Azt,hogy mikor esel nem lehet kiszámítani,lehet eddig megúsztad,lehet holnap meg esel. Bevallom én sem hordom csak versenyen,de azért jó ha van.
2013. aug. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen, nagy baj. Nem akkor, amikor nem történik semmi, hanem amikor mégiscsak adódik egy baleset (ne aggódj, olyan lovas még nem született, aki sose esett le lóról!), szóval erre ne alapozz.

Egyébként: lovagolok majd harminc éve, versenyzek, edző vagyok. És minden alkalommal felteszem a kobakot, amikor lóra ülök. Egy jó kobak kényelmes, egy fejsérülés viszont baromi kényelmetlen. Én szívesebben lovagolok kobakban, mint egy fejsérülés után vegetálok lebénulva az intenzíven....

2013. aug. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én eddig olyan 9 év alatt 3× estem, szóval nem túl gyakori a dolog, saját lovamról még egyszer se, de szinte mindig veszek fel kobakot, mert ha történik valami, az nagy gáz. Emlegetett eséseim egyike pl. valószínűleg megölt volna, mivel egy igencsak éles kőre estem fejjel, a kobak is berepedt tőle, nekem abszolút semmi bajom nem lett, visszaültem a lóra és lépésben haza tudtam menni vele... De gondolhatod, nem arról volt szó, hogy képzetlen, megbízhatatlan vadállaton lovagoltam ki, képzett, nyugis kis ló volt, egyszercsak egy vadász rálőtt tőlünk max 10 méterről egy őzre (erdős terület, szóval elvileg nem látott, más dolog, hogy ott amúgy tilos volt vadászni), ami meg kiugrott elénk, vérző farral, és ott esett össze. A ló meg úgy katapultált ki engem a francba, hogy nézni is öröm lehetett... Pedig nem voltam kezdő lovas már akkor se, a ló is képzett volt.
2013. aug. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Nem olyan régóta lovagolok (3 éve) de minden alkalommal tettem fel kobakot, ahogy előttem is írták, bármikor megijedhet a ló és kiszámíthatatlan lesz. Barátnőmet ledobta a ló, pedig semmit nem csinált csak olyanja volt a lónak... félig fejre esett. így is kisebb agyrázkódása lett, mi lett volna kobak nélkül?
2013. aug. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én benti munkához,ha csak idomítok,nem veszek kobakot.Terepre meg ugráshoz igen.Amíg még kezdő vagy,addig szerintem mindenképp vegyél kobakot.
2013. aug. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!Ezek után már fel fogom tenni:)
2013. aug. 22. 11:08
 8/13 x) ***** válasza:
Arra is gondolj, hogy ha történik egy baleset és te komolyabban megsérülsz, mert nincs rajtad kobak, akkor a lovardát fogják felelősségre vonni.
2013. aug. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
azt nem mert a lovak a nagyapám tulajdonában vannak, meg a karámok és igazából az egész hely
2013. aug. 22. 13:08
 10/13 anonim ***** válasza:

Szuper. Akkor szegény nagyapádat veszik elő. Még jobb. De gondolom, a szüleidnek sem azt a sorsot szánod, hogy esetleg ne adj Isten komolyabb bajod esik és ápolhatnak életed végéig...

Jobb azt a kobakot felvenni, ráadásul a mostani kobakok már kényelmesek is. Láttad volna harminc évvel ezelőtt... Na azokban tényleg nem volt leányálom. :-)

2013. aug. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!