Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tehetek ilyenkor? (lóvásár...

Mit tehetek ilyenkor? (lóvásárlás+papír problémák)

Figyelt kérdés

Kinéztem egy lovat, amit megszeretnék venni, jövőhéten el is megyek megnézni, kipróbálni.

Hibája, hogy semmilyen papírja nincsen, az eladó állítása szerint van sütése de, amikor beszélt a lótenyésztési felügyelővel az azt mondta, hogy ilyen sütés nincsen. Nyilván így útlevele sincsen, de az elengedhetetlen a szállításához és egyébként is a vásárláshoz. Mi a teendőm ilyenkor?


2013. aug. 21. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Kupecnél előfordul ,hogy hamis sütést kap a ló, hogy úgy tűnjön, mintha, vagy, ha lopott, akkor átsütik valami másnak. Chippeltetni kell, és arra lekérni a papírjait, vagy kihívni a felügyelőt, nézze meg élőben, ha esetleg eddig nem tette volna... Ő akkor és ott elvileg kellett volna, hogy mondjon lehetséges megoldásokat a dologra.

Lovat megfelelő papírok, egyedi azonosító nélkül ne vegyél, mert arra nem írható szerződés, amelyiknek nincs semmi egyedi jelzése (adott színű, korú és nemű lovat találsz egy csomót megyén belül is).

2013. aug. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a mostani tulaj egyszerűen meg tudná oldani. Chipet kell bele tenni, és arra kérni papírokat. Innentől lesz útlevele, meg minden. A felügyelőnek ott kell lennie a chippelésnél én úgy tudom. De ha egyszer lesz papírja a lónak akkor onnantól nem köthet bele senki. Nekem is van papír nélküli lovam, majd most intézem én is a dolgait.
2013. aug. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Valletta ***** válasza:
Tegyél le előleget a lóra és intézze el az eladó a papírokat, mert korrekt adásvételit azonosító nélkül nem lehet írni, aztán bajban leszel ha kiderül, hogy valami rejtett problémája van a lónak.
2013. aug. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Papírok nélkül nyilván nem veszem meg, majd még beszélek vele!:-)
2013. aug. 23. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!