Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek érdemes egy 5...

Szerintetek érdemes egy 5 éves mént kiherélni?

Figyelt kérdés

2013. aug. 24. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Mire szeretnéd kicserélni?
2013. aug. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Általáben nem poénból herélnek, ha a helyzet úgy hozza akkor kell és kész.
2013. aug. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem volt vele gond akkor felesleges.Ha eddig is nyugodtan lehetett lovagolni, vagy az adott célokra használni, és nem változott a viselkedése akkor nem kell.
2013. aug. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy viselkedik, mennyire kezelhető. Ha nincs gond vele akkor nem érdemes, de ha nem bírsz vele akkor herélni kell. Nekem egy 6 éves ménem van, nekem nem okoz gondot. Az enyém állandóan nyerít nekik, de ha munka vagy verseny van akkor rám figyel. Arra számíts, hogy 6 éves korukban válnak teljes mértékben ivaréretté, ebben a korban kicsit csődörösebbek, legalábbis nálunk így van, nálatok nem biztos, hogy így lesz. Én azt mondom, ha nincs gond vele akkor ne heréltesd, szerintem sokkal izgalmasabbak a mének, mint a heréltek, több meglepetést tudnak okozni, bennük még ott van a "tűz".
2013. aug. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak meg szeretném venni, csak a baj az ahol tartanám ott nem nagyon csípik a méneket, mert ott egy van egy 3 éves Shagya Arab és az rúg -harap és most lovagolják be és a gazdinak már csinált egy borda törést . Csak nem tudom hogy jó lenne e kiherélni, mert tiszta vérű 5 éves izabella fakó Andalúz.
2013. aug. 24. 10:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól hogy az ő csődöre úgy viselkedik, a tied lehet teljesen az ellentetje.Ezt kellene megmagyarázni neki.Vagy keresni másik helyet.Ne más "okossága" miatt döntsél.
2013. aug. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen főleg neked utolsó válaszoló :)
2013. aug. 24. 11:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha tisztavérű andalúz, én nem herélném ki, mert így még van tenyészértéke, ha viszed szemlére. Az én lovam 5 évesen lett kiherélve, mert kezelhetetlen volt, de addigra már minden csődörös tulajdonságot megjegyzett, semmivel se változott a helyzet, ugyanolyan bolond maradt, nem lehetett a heréléstől rögtön kezdő gyerekeket rárakni, úgyhogy el is adták pár hónappal később.
2013. aug. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha van fed. engedélye, szemlézett, és át is ment a ménvizsgán, ne heréltess. Ha csak valamilyen félvér, vagy megbukott a ménvizsgán, értelmetlen meghagyni a golyóit, mert sose fog igazából érdemben fedezni, ellenben sok csődörös tulajdonsága, szokása előjöhet akár később is, ráadásul így sose lehet összeengedni más lovakkal.

Azt azonban tudni kell, hogy akármilyen lóról is van szó, jó lovassal egy "durvább" mén is kezelhető, ha megfelelően van nevelve és idomítva, ha mindent ráhagytak/nak, akkor meg nem kell csodálkozni.

2013. aug. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!