Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet szoros barátságot...

Hogyan lehet szoros barátságot kötni egy lóval?

Figyelt kérdés
Egy olyannal, akin sokan lovagolnak? Mennyire ismer meg? Hogyan érhetem el, hogy engem jobban szeressen, mint a többieket? Hogyan lehet kedveskedni neki? Hol szereti, ha simogatják? A lovacska neme és a lovas neme közt van e valami összefüggés? Úgy értem, igaz e, hogy egy fiú ló jobban szereti a lányokat, mint a fiúkat vagy hogy a lány lovak jobban kedvelik a fiú lovast? Köszönöm a válaszokat. :)

2013. aug. 26. 15:56
 1/1 anonim ***** válasza:
72%

Barátságot sehogy, és most lehet majd lepontozni, de a ló állat, nem barátságot köt. Ha te vagy a vezető számára, és elfogad felette állóként, akkor kötődik hozzád, arra lehet építeni kapcsolatot, de az mindig is alá-fölérendeltség marad, egyenrangúságot a ló nem ismer, szigorú hierarchiában él: ha nem akarsz felette állóként viselkedni, akkor ő fog dominálni, az pedig senkinek sem jó. A lónak vezérre van szüksége, ezért azzá kell válnod, hogy elfogadjon, kötődjön, ragaszkodjon hozzád, ugyanakkor a bizalmát is el kell nyerni. Amelyiket csak jutalomfalattal tömöd, az nem vezérnek fogad el, hanem etetőtálkának, aki felett ő rendelkezik, és akitől kedve szerint követelheti a neki alanyi jogon járó finomságot.

Az eltérő lehet, melyikük hol szereti, ha simogatják, a sörényélüket szeretni szokták, vagy ha a homlokukról levakarászod a kihullott szőröket. A lovas neme rendszerint mindegy, nem ez alapján fogja eldönteni, hogy bízik-e benned, vagy, hogy elfogad-e alfaként.

2013. aug. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!