Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet valamivel segíteni az...

Lehet valamivel segíteni az edzőt, hogy könnyebben felrakjon a lovamra?

Figyelt kérdés
Akármilyen furcsa is, az edzőmnél tartom a lovam,és mivel a ló elég nagy termetű, én meg alacsony vagyok rendszeresen fel kell segítenie a hátára.
2013. aug. 26. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
egy sámli sokat segít :D
2013. aug. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a pályára nem szoktunk sámlit vinni, csak egy csúnya húzódás miatt nem bírom a lábamat a kengyelig felemelni
2013. aug. 26. 18:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Ebben semmi furcsa nincs, ahol én lovagolok ott is ez a szokás, vagy egy (műanyag)székre állsz, és onnan a lóra.
2013. aug. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja egyszerre írtunk. :)
2013. aug. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a másik lábad ép, próbálkozhatsz a másik oldalról való felszállással is, leengeded a kengyelt, fellendülsz, aztán állítasz rajta. Az különben sem baj, ha a ló szoktatva van ehhez is.

Másik dolog, ha van egy pad, szék, sámli, akármi a közelben, arról felléphetsz - nem kell annak a pálya közepén lenni, elég, ha pár méteres körzeten belül van, és onnantól már be tudsz vele léptetni a pályára.

2013. aug. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi azokat a lovasainkat is felsegítjük a lóra, akik gond nélkül felülnének maguk. A lónak jobb, mint amikor kengyelből száll fel az ember. Meg egy műanyag szék is rendszeresítve van a pályán, én is azt használom, tesóm is, bevált. :-)
2013. aug. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
igen, még ha fel is tudsz szállni rendesen a lóra, a lónak kényelmesebb az hogyha egy sámliról/székről szállsz fel rá mert így kevésbé terheled a ló oldalát :) azt hallottam hogy a lovaknak egy idő után elkezd hogyismondjam "ferdülni, húzni, lejteni:DD" a hátuk a bal oldalra, amiért a lovas mindig ott száll fel, bár nem tudom ez tényleg így van e:D
2013. okt. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!