Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehetne egy ló terápiás...

Hogyan lehetne egy ló terápiás paci?

Figyelt kérdés

2013. aug. 26. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:
85%
Ahhoz, hogy egy ló alkalmas legyen terápiás célokra, bizonyos mentális dolgoknak meg kell, hogy feleljen, tehát nem lehet egy tetszőleges lovat azzá tenni holnaptól, hanem megfontoltan, körültekintően kell kiválasztani az egyedet. Tudni kell, hogy amikor terápiás lovagoltatásban dolgozik, a lovat valaki mindig kézen vezeti, tehát ezzel a lónak nem lehet baja (ha úgy kell rángatni, vagy ő akarja elvinni az embert, az gond). A lónak hihetetlenül nyugodtnak és türelmesnek kell lennie, nem ijesztheti meg semmi szélsőségesen, mikor dolgozik - tehát ha labdázik a lovas, és fejen találja a lovat, annak úgy kell tovább mennie, mint, ha semmi se történt volna. Aztán a lovas adhat ki fura hangokat, lehet rajta olyan ruházat (ha pl. fizikailag szorul rá a terápiára), ami amúgy normál esetben lovason nemigen van, és egy átlag lovat zavarna, stb. Ez a ló semmire sem reagálhat, nem ugorhat meg, még csak egyenes vonalon beügetnie sem lehet, akkor se, ha folyton birizgálják az oldalát, lépésben is egy ütemet kell mennie, nem pöröghet túlzottan, de nem is állhatm eg váratlanul, stb. - odaadóan kell szolgálnia a lovasai gyógyulását, és ezt a ló megérzi, tudja, ha olyan ember ül rajta, olyan lóra van szükség, amelyik ezzel soha nem él vissza, sőt.
2013. aug. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én kórházi terápiás lóra gondoltam, elfelejtettem leírni. :) De köszi a választ, ez is hasznos volt!
2013. aug. 26. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!