Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy mutassam meg a lovamnak,...

Hogy mutassam meg a lovamnak, hogy én vagyok a főnök?

Figyelt kérdés

2013. aug. 26. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Erre nehéz két szóban válaszolni, mert van, amelyik már a testbeszédből ért, alig próbál rád, a másik meg hihetetlenül domináns jellem, és és sokkalta keményebben lepróbál, hogy lovas vagy-e, vagy felkenhet a falra, ha úgy tartja a kedve. Általánosságban elmondható, hogy magabiztosan kell megközelítened, nem félhetsz tőle, ha vezeted, nem előzhet meg, mert nem ő vezet téged, hanem Te őt, ha elkezd csipkedni, vagy rád farolna, felkenne a falra, akkor egy atyai pofon csak az előnyére válik - tudnod kell, hogy ménesben is szigorú hierarchia szerint élnek, nincs olyan, hogy XY csúnyán néz, a főnök meg átadja neki a vezetést... Olyat odaküldenek egymásnak, ha problémás, hogy ki áll fentebb, hogy az ember akkorát képtelen odasózni neki. Fontos, hogy jó időben, jó helyen kell meglegyinteni, és mindig következetesen - nem szabad ok nélkül megverni, az sem működik, hogy 2 órája megharapott, kivezeted, és jól elvered, azonnal kell tudatni, mi az, amit Te nem tűrsz, és mi az, amit elvársz - de ez kétoldalú dolog, ha valamit jól csinál, annak legyen pozitív visszajelzése, máskülönben oda a bizalom, folyton bántják, semmi jó. Azonban a két szép szeméért nem szabad jutalmazni: azt úgy veszi, hogy alanyi jogon jár neki, és elkezd követelőzni.

Nyilvánvalóan ezek a dolgok lovaglás során is működnek, olyan nincs, hogy a ló megáll, mert itt nem akar tovább haladni, esetleg pont, hogy elkezd rohanni, mint az eszelős, vagy "fél" valamitől, amitől egyébként nem tenné - nem szabad elhinni ezeket neki, csak rápróbál, és megjegyzi később, hogy csinálhatja-e. Nem csinálhatja, nem hitethet el veled nem valós dolgokat. Leszállás után nem dörgölheti beléd a nyálát, mert nem vagy vakarózófa... Stb-stb.

A tömény lényeg, hogy mindig legyenek határok, korlátok, mi az, amit a ló megengedhet magának, és mi az, amit nem, és vannak dolgok, amiket csak akkor csinálhat, ha kéred tőle, és sose engedd, hogy ő vezessen téged - olyan nincs, hogy arrébb küld, meg zavarod a köreit, elránt, ha vezeted, vagy amint ráülsz, onnantól amíg le nem szállsz, balhézik, effélékre kell gondolni.

2013. aug. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Fől veszel egy olyan pólót,amin a "főnök én vagyok" felirat van. Vagy pedig határozottan lépsz fel vele. DE ugyanakkor ne csak te akarj "uralkodni felette" ,neki is kell hagyni szabad teret,kompromiszumot kell kötni vele és úgy együtt dolgozni. Persze ha a helyzet megkívánja a te kezedben kell legyen a "vadászpuska" de a lónak is kell néha igazat adni.
2013. aug. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Legyél mindig következetes, az utasításaid mindig legyenek egyértelműek. Soha ne kérj a lótól olyat, amire még nem képes. Ne hagyj rá semmit. Nem kell erőszakosnak lenni, egyszerűen csak logikusnak, érthetőnek és következetesnek.
2013. aug. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint a lovak nem tudnak olvasni, de a pólós ötlet nem rossz! :D A te önbizalmadat fejleszti. :)

Szerintem a kulcs a kellő időben, kellő mértékben való jutalmazás és büntetés. Tömören mondva.

2017. okt. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!