Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rajtengedélyin?

Rajtengedélyin?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) most szeretném letenni majd a vizsgát, díjugratásból. ha esetleg leesnék a pálya közben, akkor megbuktam a vizsgán?

nektek nehéz volt? én úgy hallottam meg kell tanulni egy könyvet. nehéz megtanulni? nehezek a kérdések. előre is köszönöm a válaszokat! :)



#leesés #megbukás #rajtengedélyi vizsga
2013. aug. 26. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

igen, ha leesel akkor az olyan mintha kizárnának versenyen.

amugy meg sajnos már mindenkit átengednek, tök dedó kérdések vannak és gyakorlati részen a lényeg h fennmaradj sajnos...

2013. aug. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem hozzád lenne kérdésem, de annyit hozzátennék, hogy ne arra számíts hogy le fogsz esni, gyakorlás kérdése is, de ne így menj neki hanem önbizalommal. Szóval az lenne a kérdésem hogy van korhatár az ilyen vizsgánál?
2013. aug. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem így kéne hozzáállni, de pl hallottam olyat, hogy ellenszegült 3szor a lova, és akkor is megbukott.. és eszembe jutott, h le is eshetek akár...:S azt viszont nem tudom.:S
2013. aug. 26. 21:48
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha a ló többször megtagadja az ugrást, vagy folyamatosan ellenszegül, az versenyen is kizárás - itt is, akárcsak az esés.

A könyv meg egy estimese kategória, a végén ott van pár gyakorló kérdés, azok se az év kihívásának számítanak, nem kell tőle félni, talán a leghúzósabb az anatómia, mert látatlanban azt talán nehezebb visszaadni, de ha láttál már lovat, akkor azért még az is vígan megoldható. Alap szinten tárgyal csak nagyobb egységeket, takarmányozás, tartás, segítségek, felszerelés, lóápolás...

2013. aug. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha leesel akkor igen kizárnak és megbuktál, de ne aggódj nem nehéz, nekem legalábbis nagyon egyszerű. A korhatár: 8. életév betöltésétől lehet letenni a revet.
2013. aug. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat! :) De ez olyan "izé" hogy ha leesel kizárnak...sztem. mert versenyen is leeshetsz, de attól még nem lesz vége a versenyzésnek számodra. nem?
2013. aug. 27. 11:35
 7/13 anonim ***** válasza:
Eloszor is most nem tudod letenni a vizsgat.majd tavasz vege fele/kozepen kezdodnek el a vizsgak ilyenkor mar reg nincs.edzod biztos el fogja magyarazni h mit kell tudj es ha megveszed a kis munkafuzetet azt meg kell tanulni h az irasbeli reszen jol teljesits.valamint olvasdd el a szabalyzatot a netten.minden megvan benne.a kerdesek nem olyan nehezek.en a haromnegyedet tudtam.es szerintem minden lovas aki mar olyan szinten van h rajtengedelyt keszul letenni az tudja legalabb a felet :)amugy meg sok sikert.nem nehez.nincsenek nagy akadalyok.
2013. aug. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Talán 80 cm-re vagy 90-re van kiírva a REV, semmi durva. Az esés versenyen is kizárást jelent, akárcsak az, ha a ló többször megtagadja az ugrást (befékez vagy kerül), a folyamatos ellenszegülést nem büntetik olyan szigorúan, mint díjlovaglásban.

Az, hogy milyen nehéz, azonban elsősorban nem a magasságon múlik, ezt tudni kell, de jófej pályaépítő nem a létező legbonyolultabb pályát teszi le a lovasok elé, és persze normális helyen az előtte lévő felkésüzlő tábor (ha van) sem arról szól, hogy a vizsga napjára kiherélik a lovasokat, hanem, hogy még jobban összeszedik a tudásukat, és ráhangolódnak mindenre.

A könyv meg abszolút semmiség, teljesen alap témaköröket érint, teljesen alap szinten. A takarmányozást, és a betegségeket, egészség részt sok helyen mélyebben érintik az elméleti vizsgán, de ez már eltérő lehet.

2013. aug. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm:) de még lehet, budapesten, 6.hó 10.én lesz.
2013. aug. 27. 19:35
 10/13 anonim ***** válasza:
6.hó 10-e ebben az évben már nem lesz...;)
2013. aug. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!