Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A zabla hogyan van helyesen a...

A zabla hogyan van helyesen a ló szájában? Honnan tudom hogy nem fordítva adtam be neki?

Figyelt kérdés
2013. aug. 27. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:

ezt most nem értem

hogyan lehet fordítva beadni neki?

rajta van a kantáron, látod, hogyan kell ráadni

max annyit tudsz hibázni, hogy a nyelve alá adod

2013. aug. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy lehet fordítva,hogy megvan csavarodva. De azt látod mikor beteszed,ha egyenes ,nincsen a megtörésnél (középen) benne csavarodás ,akkor jó. Ha rosszul van betéve,esetleg kényelmetlenebb a lónak,máshogy reagál a kezedre.
2013. aug. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon jó a kérdés, bizony be lehet tenni a zablát fordítva.

Ha a kantár nincs összevissza csavarodva, akkor a zabla is a megfelelő helyzetben van (kivéve, ha eleve fordítva szerelték fel a kantárra, de azért tegyük fel, hogy nem).

A zablának van egy pici íve, ennek a ló szájának megfelelően kell feküdnie, tehát mintha a menetiránynak előrefelé "domborodna" (azért idézőjelben, mert ha megnézel egy zablát, ez az ív elég kicsi, és csak azt a célt szolgálja, hogy a ló szájában megfelelően feküdjön).


Kicsit bonyolultan írtam le, na mindegy, az a lényeg, hogy hacsak nem rosszul van összerakva a kantár, akkor nem tudod fordítva beadni neki. Ha te magad készülsz összerakni a kantárt, akkor erre figyelj, hogy a zabla ívének a homorú oldala a ló fara felé essen.

2013. aug. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ezért jobb a nyelvelkerülős zabla

azt nem tudod fordítva beadni és a ló sem teszi alá közbe a nyelvét

mondjuk, ha nem hajlamos rá, akkor mindenképp sima zabla a jó

2013. aug. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Amúgy, kötőfékre szeretnék rászerelni egy zablát, csikónak.
2013. aug. 27. 17:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudod megnézni, hogy megfogod a zablát, és meghajlítod a csuklós részét. Ha lazán, könnyen csuklik és sokáig tudod hajlítani, úgymond csüng a zabla, akkor jó. Ha majdnemhogy egyből merev lesz és a zabla két fele, kb. rögtön a csuklós rész mellett összeér, az úgy hibás.

Vannak olyan zablák is, amik mindkét irányba ugyanúgy hajlanak, az ilyet nem tudod fordítva betenni.

2013. szept. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!