Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Parellis, szabadidomítós...

Parellis, szabadidomítós videókon miért sunyítanak a lovak?

Figyelt kérdés
2013. aug. 27. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert ez a természetes nekik, és épp túlárad bennük a boldogság... Ha a ló sunyít, az sose jelent jót, fenyegetőzik/figyelmeztet, vagy épp önmagát érzi fenyegetve, ijedt. Az ilyen ló jellemzően nem elengedett és laza épp.
2013. aug. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

pl. 2.15-től

http://www.youtube.com/watch?v=Tza7HB7NQYI


(az elejét is érdemes végig nézni)

2013. aug. 27. 20:03
 3/6 anonim ***** válasza:
na hát valószínűleg összeszarják magukat a nagy félelemtől pignon lovai...:D
2013. aug. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem sunyít, hanem hárafel áll a füle, csak sz@rul van beidomítva. Ugyebár a ló akkor kanyarodik szépen, ha íves a háta, ez a ló viszont kb olyan íves, mint egy stop tábla. Nézd meg a mozgását, hátralép, majd oldalra és így tovább, nem nehéz kitalálni, hogy azért, mert először hátraléptették, majd utána kértek tőle oldalazást, így aztán tiszta sz@r szögletes az egész. Ennek a merevségnek a következménye ez a kicsavart fülállás is.
2013. aug. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem sunyít, csak hátrafele figyel vele. Az ellazult ló fülei jellemzően oldalra pipáznak, ha mereven előre vagy hátra feszül, az ugyanúgy nem jó, mint, ha sunyít.
2013. aug. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%

Ilyenkor nyílik a bicska a zsebemben... Összeszednek a videó elejére egy csomó sz..rt, mintha így nézne ki minden ugró- vagy díjlovas lovaglása, lova. Aztán jönnek a lelkimaszlaggal. Nos, kijelenthetem, hogy SOHA nem tépem meg úgy a lovaimat, és még rajtam kívül szerencsére nagyon-nagyon sokan nem, mint ahogy a videó elején láthattuk, de aki ismeri a lovakat és figyelmesen végignézi az egészet, láthatja, hogy bizony van ott sunyítás, farokcsapkodás bőven, ami nem igazán azt jelenti, hogy a lónak ott aztán minden örömbódogságmennyország. A hátraléptetés a szabadidomítók nagy kedvence, de vajon ha annyira lóközpontúak, akkor miért csináltatják? A lónak a legtermészetellenesebb mozgása a hátralépés, ménesi lovaknál csak harc esetén látod, amúgy eszükbe sincs hátralépni. Az állítólagos szabadidomítók kérnek egy csomó nemszeretem dolgot a lótól , nehogy már ők legyenek a világ közepe. Szinte rá se üljünk a lóra, hiszen jajj azzal mit csinálunk velük, de a videón pl. simán ugráltak fel rájuk, át rajtuk mint tornaórán a szekrényugrásnál, pedig ha nagyon megnézzük, a hirtelen terhelés nem is annyira tesz annak a lónak jót...

Mindenki képezze a lovát, ahogy akarja, nem kenyerem senkit meggyőzni pro és kontra, de amíg az én zablával lovagolt lovaim jönnek befelé a legelőről, ha látják, hogy közeledem, kötőfék nélkül bejönnek utánam a kikötőhöz, ahol nyergelni-kantározni szoktam, amíg ki se kell őket kötni, hogy rájuk tegyem a nyerget, kantárt, mert alig várják a közös munkát, addig nekem mesélhetnek a szabadidomítás szuperségéről és a hagyományos lovaglás átkos voltáról, engem bizony legkevésbé sem izgat.

2013. okt. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!