Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik lótakaró a legjobb? És...

Melyik lótakaró a legjobb? És mire?

Figyelt kérdés

Van polár,pamut stb stb.

Melyik a legjobb melyik melyik időszakra jó?



2013. aug. 27. 16:28
 1/3 x) ***** válasza:
Én a polár takarókat szeretem, de a pamut is jó, mert szellőzik. Én mindig kézzel csinálom őket régi takarókból, mert nem akarok tízezreket költeni azért, hogy télen 5-6 alkalommal betakarjam a lovat. Mert tulajdonképpen többre nincs is szüksége, csak télen szoktunk takarót használni. Én úgy alapjáraton -10 fok fölött sose takarom be a lovamat, csak munka után, ha leizzad. Fölösleges állandóan takargatni meg túlfélteni a lovakat, többet árt mint használ. Persze ha a ló nyírva van/gyenge az immunrendszere/egész életében fűtött istállóban volt tartva és gőze nincs róla, mi az a hideg, az más helyzet. Illetve vannak nyári takarók is, amik arra lennének hivatottak, hogy megóvják a lovat a rovaroktól, de tulajdonképpen semmire nem jók, ha bejut alájuk egy légy az csak jobban zavarja a lovat.
2013. aug. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem van egy vízlepergető, és egy polár takaróm van, és én csak télen adom rá. Nem nyírom a lovat, mert ridegben van tartva, viszont távra edzzek, ami eléggé megizzasztja még télen is. Ilyenkor még akár egy órás léptetés után is tök vizes szegény, ezért meg szokta kapni a takarót, ami addig van rajta, amíg meg nem szárad. Általában olyan 2-3 órát szokott rajta lenni, ha nagyon elfáradt, és nagyon hideg van, akkor mondjuk éjszakára is, de ez nagyon ritka. Legtöbbször inkább addig sétáltatom, amíg meg nem szárad, ugyanígy kapja meg a vízlepergetőt is, ha sokat ment, és fáradt, esetleg izomláza van, akkor nem kéne, hogy még ázzon is. Az egész azonban attól függ, hogy mennyit ment, nyilván ha nincs munka, akkor nem kap takarót még akkor se, ha nagyon rossz az idő.
2013. aug. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :D
2013. aug. 28. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!