Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 7-8 éves lovat lehet még herélni?

7-8 éves lovat lehet még herélni?

Figyelt kérdés
Hány éves korig érdemes/ajánlott heréltetni?
2013. aug. 28. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet, csak ennyi idős korban már jóval kisebb az esélye, hogy érdemben változni fog a viselkedése. Ha idősebb korban történik a herélés, főleg, ha a mén fedezett is már, nem egyszer előfordul, hogy egyáltalán nem változik -- ugyanúgy viselkedik a kancákkal, mintha még mindig mén lenne. (Tapasztalat.) Ezért szokás általában fiatal,gyakran választási korban herélni, de legkésőbb 2 éves korig.
2013. aug. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy viszonylag nyugodt ménről van szó, aki fajtiszta, úgyhogy később fedezőmén is lehetne, de én bár 10 éve lovagolok, sose ültem ménen, ez lenne az első lovam, nagyon megtetszett, de mégis csak mén. Azért gondoltam a herélésre. Nem tudom, van-e értelme, de köszönöm a választ, további vélemények is jöhetnek :)
2013. aug. 28. 11:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha van egy jó edződ, akkor szerintem nem muszáj herélni. :) Persze akkor is jelenthet könnyebbséget, ha a természete nem változik, pl. mert nem kell neki külön karám, lehet a többi ló társaságában, ilyenek...
2013. aug. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is ménem van. Én amikor megkaptam akkor már 7 éve lovagoltam és versenyeztem. Addig csak kancáim voltak. Eleinte én is tartottam tőle, mert nem nagyon lovagoltam méneket. Most 2,5 éve a hűséges társam. Ne tarts attól, hogy mén. Mint írtad nagyon nyugodt, akkor nem lesz vele baj. Az enyém is nagyon nyugis, annyi hogy több odafigyelést igényel pl. ne hagyd egyedül a kikötőnél, ne szagoljon össze más lovakkal, ha más lovakkal lovagolsz tartsd a távolságot. Az enyémnek csak a szája nagy, állandóan nyerít ha meglát egy lovat. Különösebb gond nincs velük és ebben a korban hiába herélteted ki a személyisége és viselkedése megmarad. Sok sikert hozzá!
2013. aug. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, mert ha tenyészszemlézett, és nem ment át a ménvizsgán, akkor heréltesd ki - ugyanis akkor később, ha mást nem, nyugdíjas éveire össze lehet engedni legelőn a többi lóval, és boldog lehet a társai között, ménként viszont örök életében elzárva kell, hogy éljen.

Ellenben ha átment, vagy most viszitek, és jó eséllyel átmegy a ménvizsgán, akkor nehogy heréltesd, hiszen akár most, akár később, de komoly szerepe lehet a fajta fenntartásában. :)

2013. aug. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, főleg, hogy oldenburgi fiúcskáról van szó, ami nem a legolcsóbb fajta. Szemlén még nem volt, de ha megveszem, biztosan elviszem. Azt mindenképp megvárnám a heréléssel, mert ha ott azt mondják, hogy jó ló, akkor sokkal többet fog érni. Ha viszont nem ajánlják, hogy tenyésztésbe kerüljön, akkor szívem szerint kiheréltetném, már csak azért is, hogy mehessen legelőre más lovakkal, csak nem tudtam, hogy ennyi idősen lehet-e még herélni, nem nagyobb-e pl a műtét kockázata, mint csikókorban, meg ilyesmik. Nagyon köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 28. 20:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Ismerősöm lovát 11 évesen heréltették, mert akkor vitték új helyre, ahol volt lehetőség legelőn tartani, a többi lóval együtt, addig bokszban, max karámban állt a ló egyedül, elkülönítve. Semmi baja nem volt, talán kicsit tovább tartott a lábadozás, de ez + 1-2 nap csak.

El kell vinni ménvizsgára, ha azon átmegy, maradjon, ha bukik, akkor onnantól a tenyészértéke konvergál a nullához, felelős tenyésztő nem akarna tőle zugcsikót - akkor megéri heréltetni. De ezen ráérsz gondolkodni még, ha ménvizsgában gondolkozol, előbb arra kell jól felkészíteni úgyis :)

2013. aug. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!