Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágta közben nagyon mozog az...

Vágta közben nagyon mozog az alsó lábszáram. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az oktatóm is sokszor mondja, és videón is láttam magam. A sarkam rendesen le van nyomva. Ha meg térdel jobban szorítok nem tudok rendes csirmasegítséget adni,esetleg van, hogy ezért felfúzom a lábam, ilyenkor persze viszlát saroklegyomás.

2013. aug. 28. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy hajtós a paci, és minden vágtaugrásnál rugdosni kell, hogy ne essen vissza? Akkor emiatt mozog, mert mikor rúgsz, hátrébb megy a lábad kicsit. Ha jó lovon ülsz, akit nem kell rugdosni, akkor nem kell a sarkaddal adni a csizmasegítségeket, elég a vádliddal, esetleg a lábfejeddel, ehhez bármennyit szoríthatsz térdből. Lehet, hogy a nyereg rossz, én például ugrónyeregben alig tudok vágtázni a lovamon, sokkal jobban szeretem a díjlovas nyerget. Persze ez attól is függ, miben szoktál lovagolni, miben tanultál. Az segíthet, ha kengyel nélkül, vagy voltizsban, esetleg szőrén vágtázol párszor, akár futószáron is, hogy megszokd, nem kell nagyon beleállni a kengyelekbe.
2013. aug. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Voltizs hevederrel kéne vágtázni futószáron, mást nem, kengyel nélkül nyeregben.

Hozd hátra a vállad, és nyisd őket, könyököd maradjon hajlítva, a térd és a comb zár.

2013. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A ló elég hajtós. Sima, univerzális nyeregben megyek. A vádlimmal hogyan adjam a segítséget? Ha hajtom jobban zárjam oda és hajlításnál a belsőt jobban mint a külsőt?
2013. aug. 29. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!