Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Esős időben kell?

Esős időben kell?

Figyelt kérdés
Ilyen vacak időben kell lovagolnom és kérdezném, ha esik az eső akkor mikor milyen takarót rakjak rá a lóra ( persze ha kell )? A válaszokat köszönöm

2013. aug. 28. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyém karámban van, van fedett beállója, esze ágában nincs beállni alá esőben, és ha belegondolsz, ridegben, a természetben, vagy hasonló helyzetekben sokszor nincs is hova beállni, nem lesz tőle semmi baja, a bőr nyereg sokkalta kényesebb lesz erre, mint a ló, őt nem izgatja különösebben, hogy most esik-e, vagy sem, az enyém például imádja, ha esőben is megyek hozzá, szívesebb dolgozik kint olyankor is.
2013. aug. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem is felesleges, egy kis esőtől semmi baja nem lesz, szakadó esőben pedig gondolom nem akarsz lovagolni, ha mégis nagyon rá akarsz rakni valamit esetleg vízlepergetős munkatakaróval lehetne próbálkozni
2013. aug. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hacsak nem extrém a meló, nem kell a lóra semmi. Szakadó, vagy nagyon hideg esőben pl. egy távlóra érdemes tenni munkatakarót (vízlepergetőset), mert az amúgy is nagy terhelésnél rengeteg energia menne el a fűtésre, az izmok melegen tartására. De egy normál edzéshez, idomításhoz, ugráshoz, tereplovagláshoz, futószárazáshoz stb. nincs szükség rá. Esetleg munka után már ilyenkor betakarhatod, miután lecsutakoltad, csak amíg föl nem szárad. De ez sem feltétlenül szükséges.
2013. aug. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha nem ért hozzá valaki, sokszor többet ártanak vele a lónak mint használnak..
2013. aug. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Kedves utolsó, épp azért tettem fel a kérdést, hogy biztos legyek benne. Őszintén megmondva Gabka válaszát vártam nagyon. Még egyszer köszönöm szépen és igen szakadó esőben a vízlepergetős munkatakaróra hajaztam volna! :)
2013. aug. 30. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!