Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tudok tenni? Tanácsok?

Mit tudok tenni? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Szóval van egy lovarda ahova már 6éve járok lovagolni. 2 éve a kedvenc lovamnak csikója született. Ezzel a csikóval a kezdetek kezdetétől én foglalkoztam, már az anyja hasában beszéltem hozzá, ott voltam amikor megszületett, amit jelenleg tud azt mind én tanítottam neki.

Megbeszéltem a tulajjal hogy ha foglalkozok a csikóval, belovaglóm meg segítek a többi ló körül is, akkor azzal le vannak dolgozva az edzéseim, vagyis nem kell semmit fizetnem.

Aztán az edzőm összejött egy lánnyal, akinek a lovai ott vannak bértartásban a lovardába.

A lány szerint nincs olyan hogy valaki "ingyen" lovagoljon ott. És most azt követeli hogy fizessek így utólag, azokért az edzésekért amiket én már ledolgoztam. És persze az edzőm mellette áll. Teljesen ellenem, az összes ott lovagló ellen fordította.

Én nem fogok fizetni, mert 1.nem tudok(81.000ft), 2.nem érzem jogosnak. Emiatt ki sem járok már, de nagyon hiányzik a csikóm. Volt szó arról hogy megveszem, de így hogy a lány irányítja az edzőmet, 500ezer alatt nem kapom meg. 2 éves, semmilyen papiros ló. Nekem megérne ennyit, de anyagilag sehogy sem tudom megoldani... Próbaként rájuk küldtem egyik ismerősömet hogy érdeklődjön a ló iránt, neki azt mondták hogy nem eladó, de amúgy 280ezret kérnének érte.

Nincs más megoldás mint hogy össze kaparom azt az 500ezret és megveszem a lovat, igaz? Mert ha másnak nem eladó, akkor nem lehet megoldani úgy hogy oda adom azt a pénzt valakinek, ő meg megveszi nekem. Vagy fizessem ki az edzéseket, és járjak továbbra is a lóhoz?


2013. aug. 29. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Sütés/chip nélküli, papírtalan, származás nélküli, nyers ló (sőt, csikó, amit még egy évig csak tartasz) összesen talán egy százast, ha megér, ha ennél többet kérnek érte, el vannak tévedve. 280-ért belovagolt, stabil tudású lovat veszel.

Olyan pedig nincs, hogy utólag, visszamenőleges hatállyal kér valamit, ugyanis annak nincs jogalapja, és nem is tudja bizonyítani, igazolni, hogy a követelése jogos lenne, kölcsönös megállapodás persze mindig rizikós, ha nincs szerződés, de pont annak hiánya miatt humbug. Azt teheti meg, hogy az elkövetkező edzésekért kér X összeget, az jogos lehet, hogy figyelj, eddig ment, most már nem, mert már nem úgy állok, mint eddig, vagy akármi. De olyan nincs, hogy emlékszel, két éve volt egy edzés ami másnak akkor ennyi meg annyi volt, neked ajándék, na, most perkálj... Az legfeljebb az uzsorásoknál működik, hogy fizess akkor is, ha már rég nincs miért.

2013. aug. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tudod, itt jön elő az a közhely, hogy a pénz beszél. Ha oda állítasz egyben 100-150e Ft-tal, nem igen fognak nemet mondani rá. Mond meg és légy határozott, hogy ez egyszeri ajánlat, ha elakarják adni elfogják, ha nem akkor 500-ért se...

Az elsőnek annyiban igaza van, hogy 500-at adni érte...Meggondolatlanság, ha dús gazdag vagy ugye nem gond, de amennyiben nem akkor azért meg kell fontolni.

2013. aug. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utólag nem tudják leverni rajtad a lovaglások árát, hiszen bizonyítani sem tudják, hogy egyáltalán lovagoltad, ettől tehát nem kell tartanod. A ló nem ér meg fél millát, egy százasnál többet ne adj érte semmiképp. Válts lovardát, ilyen bunkókhoz akkor se járj, ha piros hó esik. Fél milláért már belovagolt, papíros lovat kapsz manapság.
2013. aug. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én egy kicsit befenyíteném őket az APEH-al :D
2013. aug. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!