Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas vizsgák milyenek mennyib...

Lovas vizsgák milyenek mennyibe kerülnek?

Figyelt kérdés

2 dologra gondoltam az egyik a rajtengedély vizsga:

1. Szakáganként van?

2. Mennyibe kerül?

3. Nehéz?

4. Saját lóval kell indulni?

5. Hány éves voltál amikor letetted?



A másik amire gondoltam egy olyan vizsga ami igazolja, hogy van elméleti tudásom a lovakról:

1. Van ilyen?

2. Ha igen menyibe kerül egy ilyen?

3. Miket kérdeznek?

4. Milyen fokú tudásra van szükség?

5. Kiknek van ilyenre szükségük?



Milyen vizsgák vannak még amire egy lovasnak szüksége lehet?



2013. aug. 30. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A REV szakáganként van, van egy alap lóismereti vizsga, ez az elmélet, amit külön kérdeztél, ez ha jól rémlik, 2 ezer, a gyakorlati vizsga 5 körül van. Kiegészítő jelleggel váltható licenc más szakágakra is egy-egy REV megszerzésével, például díjugratóval váltható díjlovasra is, de fordítva nem. Ahhoz, hogy REV-re mehess, tagja kell, hogy legyél valamely egyesületnek (éves díj kb. 5e), illetve egyszeri akalommal meg kell, hogy vedd a REV felkészítő könyvecskét (ez az elméleti vizsga anyagát tartalmazza), illetve a szükséges kitöltendő papírokat, és a sportkönyvecskéd, ezek összesen kb. 7e-be kerülnek.

REV-n nem muszáj saját lóval indulni, még csak licencelni sem kell a kérdéses lovat - oltva legyen, és féreghajtva. Nyilván a bizottság nem ad lovat, tehát neked kell intézned, hogy legyen alattad egy (ismerősé, edzőé, a rendező lovardáé, akármi). A díjlovas REV-n egy E8-as programot kell lelovagolnod, ami nem nevezhető bonyolultnak, ugróban egy 80-90 cm-re kiírt pályát, ez se nehéz, bár a pályaépítő lehet épp rossz passzban, de nem szoktak arra menni, hogy na most jól megszívassák az embert. Mielőtt ráengednének a pályára, bizonyítanod kell, hogy uralod a lovat, általában 4-6 fős csoportokban, sok kengyel nélküli munkával kérnek tőletek egy rövid "bizonyítást", itt kell átlóváltás vágtában, követési távok betartásával, ilyesmik. Díjhajtóról csak hallomásból mondom, hogy nem vészes, többi passz. Az elmélet meg nagyon laza, a könyv végén vannak ismétlő kérdések is, amiket ki kell tölteni, ha az megy, nagy baj már nem lehet. Nagyobb egységeket fog át, alapszinten (pl. lovak táplálása, ismertebb lófajták, felszerelések, ló ápolása, segítségadások, stb), ha nincs meg az elméleti vizsgád, akkor viszont nem mehetsz a gyakorlati részre.

2013. aug. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A másodikat meg úgy hívják, hogy OKJ-s lovastúra vezető tanfolyam. Ott aztán megtanulhatod minden csontocska latin nevét, a betegségeket, a vonatkozó jogszabályi előírásokat stb. Három éve, amikor én csináltam, valami 200e volt.
2013. aug. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az már külön dolog, hogy van lovaskultúra oktató, tereptúra vezető, lovasoktató, lovasedző, lótartó, lótenyésztő, lógondozó, lódoktor, ménesgazda, belovagló, profi szabadidomító instruktor és a többi, ezek már nem az alap lóismeretről szólnak épp, vagy legalábbis nem arról kéne, hogy szóljanak, és döntően nem csak elméleti tudást igazolnak, a vizsgapapírok egy adott esetben több éves tanfolyam, vagy akár egyetemi képzés lezárását jelentik, az ott megszerezhető tudás igazolásával.
2013. aug. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Csak alap elméletre gondoltam amit nem bontanak le minden egyes csontocskára.

Ilyen vizsga nincs külön?

2013. aug. 31. 07:49
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

OKJ-s képzések eddig sem adtak túl nagy tudást és sok helyen semmibe vették a papírt. Most, hogy talán tartalmasabb lesz szeptember 1-től sokkal drágább és hosszabb lesz elvégezni.

Akkor már inkább egy profi lovas iskola...


Miért szeretnél papírt az elméleti tudásodról? Munka kapcsán, úgy is van elbeszélgetés. Hidd el, öt perc se kell és megmondják, hogy tudod e mit beszélsz. :)

2013. aug. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondtuk, a REV-en van egy elméleti rész is, lóismereti alapvizsga címszó alatt.

Az OKJ-k tudom, hogy kb. milyen szintű tudást adnak, de elvben nem ilyet kéne, hanem komolyat, annak megfelelőt, ami a leírásban van, na innentől kezdve viszont nincs miről beszélni, mert az már nem alapszintű tudást igazol. Ugyanúgy, mint ha elvégzek egy lótenyésztői szakot az egyetemen, ha elvégzek egy lovasoktatóit, elvben nem azt kéne tudjam utána mondani, hogy alap szinten tudom, hogy mi az a ló, és körül tudom írni, hogy úgy nagyjából miben tér el az üregi nyúltól.

2013. aug. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Légy szíves ne hurrogjatok le de igazából azért írtam ki a kérdést hogy hátha van olyan vizsga amit egy gyerek el tud végezni.

Semmi köze nem lesz a munkámhoz csak szeretnék majd egy lovardát és majd szakmai tudást és gondoltam hátha van olyan amit egy gyerek el tud végezni.

De akkor megyek majd rajtengedélyre (majd szeretnék versenyezni) de sztem a többit meghagyom későbbre majd meglátom hogy felnőttként mit szeretnék

2013. aug. 31. 16:56
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Lovardához elsősorban milliárdok kellenek (csak egy "szimpla" négyszöghöz a megfelelő talaj milliós összeg, és akkor még nem beszéltünk semmi olyanról, hogy hol lesznek a lovak, vagy a táplálék, honnan jön a víz, vagy hol van a használt alom). Ezen túl nem árt a szakmai tudás, de az viszont nem alapszinten kell, ugyebár, legalábbis jó esetben nem alapszinten kéne.


Gyerek szinten a REV a legjobb választás, mert első lépésként szolgálhat minden továbbihoz, az igazolt versenyzői múlt pedig sok helyen előny lehet. :)

2013. aug. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az OKJ elméleti tudást tud adni, fizikai képességek kifejlesztésére, lovas tapasztalatgyűjtésre ugyanúgy nem alkalmas, mint ahogy az autósiskolában sem tudnak rally versenyzőt képezni. Elmélet. Semmi több. De az sem lebecsülendő. Megismerni a felszereléseket, takarmányozástant, leggyakoribb betegségek tüneteit... kell az egy lovasgazdának. Jobban, mint a milliárdok. 100 millióból már egész szép lovardát lehet összehozni (ha a terület megvan hozzá). Más kérdés, hogy vajon minek? Van már egy csomó, oszt azok sem élnek meg.
2013. aug. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi ment a zöld kéz.

Ha pl galopp és díjugratásból is szeretnék versenyezni akkor kétszer kell letennem?

2013. szept. 1. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!