Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csinálja ezt a lovam?...

Miért csinálja ezt a lovam? Hogy lehet ezen segíteni?

Figyelt kérdés
Van 3 lovunk. Igazából elég kevés idő akad hogy lovagolni menjünk velük. Vagy 6 éve van 2 az egyik Fati (15 éves) a másik Guri(11 éves) aki mellesleg Fatinak a lánya, a 3.-at Netti-nek hívják őt tavaly vettük és ő is 11 éves. Ezt azért mondom el mert így könnyebb megfogalmazni. Na szóval Guri állandóan bántja Netti-t ha odemegyek Nettihez, jön ő is és rögtön hátracsapja a fülét és elüldözi. Ugyan ez van ha esznek. Mindig ezt csinálja. Komolyan szinte már terrorba tartja. Mit lehet ezzel csinálni? Nagyon szeretném megoldani a helyzetet mert nagyon szeretem Gurit is és nincs szivem eladni. Megfogni se tudjuk annyira felnyergelni meg már nagyon régen nem próbáltuk. Nagyon kellene a segítségetek!! Köszönöm

2013. aug. 30. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Az elnyomott "kicsi" van a rangsorban legalul, ezért ő a terrorizálható, ménesben, sok ló között gyakran előfordul, hogy a "leggyengébben" harapás és patanyomok éktelenkednek, és gyakran lekötve kell őket etetni, mert különben elzavarják a tápláléktól is, miután a saját adagjukat gyorsan betermelték. Eladni ezért nem kell a lovat.

Az viszont gond, hogy te nem tudsz odamenni a másikhoz, mert a domináns paci lehet épp féltékeny vagy irigy, de nem kergetheti el mellőled a kérdéses lovat: ez a Te felelősséged, neked kell az alfának lenned köztük, és megértetni vele, hogy csak akkor jöhet ő is oda, ha hívod, másképp nem. Ha oda akar menni, mikor nem hívtad, vagy elzavarni mellőled a "bántalmazottat", zavard el őt, tudasd vele, hogy itt és most te ezt nem tűröd el tőle. Tanulja meg, hogy hol a helye a rangsorban.

2013. aug. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

El kell kezdeni foglalkozni velük. Bár a kancák között a dominánsabb mindig zargalászni fogja a többit!Ezzel nagyon nem tudsz mit tenni, az én kancáim is ilyenek.Főleg kajánál, igaz domináns kancámnak elég hátracsapnia a fülét, a másik már spurizik.

Szóval afoglalozás: Futószárazd le minden nap, ez legyen a kezdet, aztán szép fokozatosan elkezdheted majd lovagolni. Látni fogod rajta mikor tartassz ott. Ha szépen dolgozik futószáron akkor hajrá.

2013. aug. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A kajálásnál több kupac kaját tegyél ki nekik, mint ahány ló van. 3 lónál tegyél ki 5 adag szénát, így ha kergetik egymást, akkor is mindegyiknek van mindig mit ennie.


Amúgy meg kéne foglalkozni velük: minek van 3 ló, ha nem törődtök vele? Dísznek? Felvágásból? Ennek semmi értelme...

2013. aug. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert ugye kellett nekem egy meg tesómnak. Aztán tesóm abbahagyta a lovaglást, és én maradtam. Aztán apum vett magának egy hozzáillőt.
2013. aug. 30. 17:22
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak aztán apumnak egyre többet kell foglalkoznia a munkájával, és a lovaink sem a házunknál vannak hanem egy tanyán. Esetleg olyat lehetne hogy valakit felbérelni hogy minden nap járjon ki és foglalkozzon velük?
2013. aug. 30. 17:23
 6/10 kicsimelcsi ***** válasza:

Lehet olyat,természetesen.

Hol laksz?

2013. aug. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Priviben inkább :D
2013. aug. 30. 17:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg olyan embert találsz akik szívesen kijárnának lovagolni, lemozgatni a pacidat!Hidd el ezrével jelentkeztek volna már ha feladsz egy hirdetést!:)
2013. aug. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vad idegenre bízni a lovam? Na ne. :)

Inkább keress egy "profit". Vagy valaki olyan barátot aki tud lovagolni az még jobb. Akkor mehettek együtt és a lovak is mozognak.

2013. aug. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az idegennel sincs gond, csak előtte le kell tesztelni, néha az elején szúrópróbaszerűen kimenni, megnézni, stb-stb. Nyilván előtte fel kell ültetni, kérdezgetni, ha van bármi papírja, az még jobb (REV, igazolt versenyeredmények, ilyen-olyan lovas végzettség, bármi).

Nekem is van lovas ismerősöm, aki így meg úgy lovagol évek óta, de azt se engedném neki, hogy ránézzen a lovamra, ha én nem vagyok ott, felülni meg még úgy se biztos. Ugyanez áll idegeneknél és barátoknál is: meg kell válogatni. Ennyi.

2013. aug. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!