Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Üdv. Mindenki! 1-1,5 órás...

Robgo kérdése:

Üdv. Mindenki! 1-1,5 órás tereplovaglás után nagyon fáj mindkét térdem. Akkor is ha csak lépésben lovagolok. Van valakinek tapasztalata, hogy mi okozhatja a problémát? A lóról leszállva 10 percig alig tudok menni.

Figyelt kérdés
2013. aug. 31. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyik opció, hogy nem jó a nyereg, másik, hogy túl görcsösen kapaszkodsz térddel (próbálj meg combbal inkább, ha szükséges), harmadik, hogy gond van a lábaddal. Most így hitelen ennyi jutott eszembe lehetőségképp, a tutit így látatlanban nem tudom megmondani, mindenesetre azt írod, terep után... Minden lóval, minden nyereggel? Bent négyszögben mi a helyzet?
2013. aug. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Minden esetben,minden nyeregben,minden lovon fáj.Annak idején amikor tanultam lovagolni,mint mindenkit,engem is úgy tanítottak hogy sarkat leszorítani.Ezt nagyon belém sulykolták annak idején és ezt szerintem én nagyon görcsösen teszem.Lehet ez az oka ez is?
2013. szept. 1. 08:20
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hosszabb terepekre engedd 1-2 lyukkal lejjebb a kengyelt! Így kisebb lesz a térded forgatónyomatéka ez egyszerű fizika.
2013. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is nagyon szokott fájni a térdem. Nem csak te vagy egyedül és nekem már 2 órás edzés után is fáj. Nem tudom mi lehet ennek az oka , de én nem foglalkozok vele. Valamikor a vádlim is be szokott görcsölni vagy a sarkam fáj. Ilyen sport a lovaglás. :D
2013. dec. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!