Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen egészségügyi gondokra...

Milyen egészségügyi gondokra és költségekre gondoljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, hamarosan meg lesz a lovam (sajnos később, mint eredetileg lett volna) és szeretnék tisztába lenni mindennel, mielőtt tényleg belevágok .:)

Az alapokat tudom, de nem elég jól. Azt szeretném megtudni, milyen betegségekre számíthatok egy lónál (mindent írjatok le légyszi, nem baj, ha már tudom),hogyan előzhetem meg, valamint hogy mennyibe kerülnek ezek a betegségek! Azért itt kérdezem, mert lehet, hogy van köztetek, akinek vannak lovai, vagy lova, és tudja, hogy vannak ezek a dolgok. A google nem ír le mindent :(


Nagyon köszönök minden választ :) !



2013. szept. 1. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Igazság szerint bármi történhet velük kólika, lábsérülések, összevághatják magukat, törések, fertőzések, gyulladások stb. Én azt mondom legyen eltéve 500-600 ezer forint ilyenekre. Az én lovam is most volt beteg, be is kellet vinni a klinikára, 6 hétig volt ott és 350 ezer forint volt. Bakteriális fertőzése volt a gégéjén, majd tüdőgyulladás. Nem lehetett volna megelőzni, mert az orvos is mondta, hogy bármitől elkaphatta.
2013. szept. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A lónak bármilyen betegsége lehet, amit egy ebernek, azaz több ezeről beszélnük, írja le neked a halál... Leggyarabbak a horzsolások és zúzott sérülések, minden egyébél meg úgy is okit kell hívni. Határ meg a csillagos ég, pl nekem volt egy szebeteg lovam, a szemcsepp rá ami tüntetmentesen tartja, viszonylag olcsó, 2500Ft/hónap, de megműttetni kb 1,5 milka lett volna. Ennyit a költségekről...
2013. szept. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

de kedves vagy második.. :D jó persze megértelek, de az ilyen alapbetegségekre gondoltam..Az érdekelne, mennyit tegyek férre... Az első válaszolónak köszii! ^^ akkor annyit megpróbálok félretenni :)


Esetleg mások mennyi összeget gondolnak?

2013. szept. 1. 19:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha kólikaműtét kell, az milliós összegig is rúghat. Ha lábtörés, vagy bármi miatt műttetni kell, az is. Apróbb dolgoknál meg pár százezreket kell félretenni.

Leggyakoribb "betegség" a kólika, ez igazából egy tünet, bármilyen has vagy béltájéki fájdalom megnevezése, melynek oka sok minden lehet. Általánosságban az a legjobb a lónak, ha megfelelő mennyiségű és minőségű táplálékot és mozgást biztosítasz neki, érintkezhet időnként fajtársaival (ménnél ha mást nem, láthatja őket), és így tovább. Persze ettől még kólikázhat - idős, öreg lovak, vagy nagyon érzékeny versenylovak már az időjárási frontoktól is képesek kólikás tüneteket produkálni.

Az, hogy időnként lesérül, megrúgja egy másik ló, vagy ő talál el valamit, megvágja valami, megzúzódik valamije, meghúzza a lábát, az mindig benne van a dologban,de ezeknél nem is mindig kell külön orvos.

2013. szept. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon változó. Például ilyen időben gyakori a kólika. Barátnőm lova három nap alatt kétszer kólikázott, több, mint 50 ezret fizetett, az enyémnek semmi ilyen baja nem volt soha.

Viszont mondjuk sánított. Három hét boxfogság, 25-30 ezer forint, és rengeteg, rengeteg idő!

Vagy éppen mikor elesett a betonon, mert sárlott, és elszökött, az is 20 körül volt, sokáig nem lehetett lovagolni, mert felszakadt a lába.


Ezekre a dolgokra nem tudsz felkészülni, és nem tudjuk előre megmondani, hogy mennyibe fog kerülni.

Másik ismerősöm kólikázó lova 150 ezer volt, mert komolyabb volt. De nagyon változó, és állatorvostól is függ!

2013. szept. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezt megértem. Viszont gondolom, ti sem hagyjátok csak úgy, hogy ha lesz valami, akkor majd valahonnan keresek pénzt.. gondolom, ti is tesztek félre valamennyit, nem? Ezt kérdezem, hogy (igen, tudom, hogy nem készülhetek fel mindenre!) mennyit tegyek el erre?
2013. szept. 2. 16:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Arra akartunk kilyukadni, hogy minél többet teszel félre, annál jobb, mert annál nagyobb hirtelen jövő gondot tudsz "zsebből" finanszírozni. Én pár tízezerrel kezdtem (kb. 60 ezerrel?), és minden hónapban teszek hozzá egy kicsit, mikor mennyit tudok. Igazából az az igazi, ha pár százezres összeg mindig van erre félretéve, milliós összegű gond már ritka, hogy adódik... Illetve sok lónál "nem éri meg" azt már megfizetni, főleg az olcsóbb lovak tulajdonosai nem tudják a ló árának 5-6×-át kifizetni egy adott esetben kétesélyes kezelésre, főleg, ha az utókezelések, lábadozási időszak ebben még nincsenek meg.
2013. szept. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó, ilyen választ kerestem :* Ugyanígy akartam csinálni, csak kíváncsi voltam, mit mondotok:))

Igen, ha többmilliós összeg kell, akkor sajnos le fogok mondani a paciról.. :( De úgy gondoltam, kb. 250000Ft fog összegyűlni egy év alatt, mire meglesz a paci. Azért igyekszek vigyázni rá :)


Köszönöm mégegyszer <3 ^^

2013. szept. 2. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!