Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány éves lovat érdemes...

Hány éves lovat érdemes venni, mennyi idősen érdemes?

Figyelt kérdés
2013. szept. 1. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mire kell,mennyire kell magasan idomított ló. Egy csikót manapság nem érdemes ,sok pénzt visz,be kell lovagolni(tatni) ,sok munka kell bele. 4-5 éves ló már jó.De ha egy nagyon "bejáratott" lovat akarsz ,akkor 8-10 éves korosztálynál érdemes kutakodni. Minden a használattól függ.
2013. szept. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mai világban a legjobb egy tapasztaltabb 6 éves kortól idősebb ló. Ha be van kocsizva és lovagolva akkor már nem lesz vele nagy gond.
2013. szept. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajna manapság mondjuk minden lóra rámondják, hogy "alapszinten belovagolt", ami látott már embert életében, de kiképzési skálát még soha... És ugyebár az nem belovagoltság még éppenséggel, hogy jobbra húzod, jobbra megy, a kiképzési skála pedig még nem egyenlő a díjlovaglással, és messze nem csak ahhoz kell, hanem minden máshoz is. Innentől kezdve meg ez bonyolítja a dolgot, mert ha hátas célra akarsz lovat, és ez a kérdés megfogalmazódott benned, akkor semmiképp sem elrontott lóra van szükséged, hanem stabil tudású, ól belovagolt egyedre...

Általában a 6 év feletti lovak már nyugodtabbak és kiegyensúlyozottak, első lónak, viszonylag kezdő lovas alá inkább 8-12 év közötti lova szoktak ajánlani, kancát vagy heréltet, mént/csődört lehetőleg nemigen.


Hogy a lovas hány éves, az mindegy, mert nem az számít elsősorban. Azt kell szem előtt tartani, hogy az illető érett felfogású legyen, és készen álljon egy lóra, mert nem egy lovat látok, amit megvesznek, két hétig tök jó, aztán a ló meg áll, és néz ki a fejéből, aztán 3 hónap múlva, mikor megint eszébe jut a tulajnak, meglepődik, hogy ez egy "kezelhetetlen vadállat", és vagy eladja, vagy fizeti tovább a tartást, de inkább rá se néz többé... Különben is van élete is, nem csak a ló! A lovaglás egy életformát is megkövetel, főleg, ha saját lóval űzzük, és felelősségre tanít, de ehhez kell egy elhivatottság már eleve.

Illetőleg jó, ha az ember már tud valamennyire azért lovagolni, mikor saját lovat vesz, de ez nem feltétlenül szükséges, ámbár szerintem nem árt, ha addig is több lovon tanul, több mindent megismer. Totál kezdőként csak profi edzővel érdemes lovat venni, aki hajlandó felülni, és néha korrigálni a lovat, mert kezdőként az ember akaratlanul is elrontja azt.

2013. szept. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mennyi idősen érdemes lovat venni?

Én nem vagyok a híve annak, hogy kamaszok lovat kapnak. Tizenévesen épp elég dolga van az embernek anélkül is, hogy egy ilyen idő-, energia- és költségigényes, egész embert kívánó hobbija, vagy inkább elkötelezettsége lenne. Nekem nem volt tizenévesen lovam, és el se tudom képzelni, hogy ha lett volna, hogy oldom meg. Így is alig látszottam ki a tanulnivalókból és tennivalókból, örültem, ha enni, aludni volt időm, nem hogy még - a heti 2 edzésen felül, amelyeken az edzőm lovaival részt vettem - saját lóval is foglalkozzak.

Akkor érdemes lovat venni, ha már van saját, biztos kereseted.


Hány éves lovat érdemes venni?

Ez a te tudásszintedtől is függ. Ha be tudod lovagolni te magad, akkor 3 évest, ha nem, akkor belovagoltat, tehát 6 évtől felfelé. Ha kezdő vagy, akkor 10 év körülit, hogy tapasztalt legyen. 3 év alatti csikót nem éri meg venni, rengeteg költséget elvisz.

2013. szept. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!