Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a különbség az alábbi...

Mi a különbség az alábbi túranyergek között? Ránézésileg van, de használatban?

Figyelt kérdés

Szeretnék túra nyerget venni, de nem tudom melyik lenne a legjobb nekem és a lovamnak. Mi a különbség ezek között, és úgy általánosságban a túra nyergek között?


1 [link]


2 [link]


3 [link]


4 [link]


5 [link]


2013. szept. 2. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1. nincs megjelölve nyereg, amiket linkeltél az csak a google keresés,

2. itt azt kell tudni hogy mennyit lovagolsz, mert ha csak úgy hobbiból ellovagolnál teszem fel a szomszéd városba vagy erdőbe oda nem kell 300.000 ft-os túra nyereg, ez gondolom érthető

3. csak fajtát tudok ajánlani, mert a nyerget rá kell próbálni a lóra, hogy jól illeszkedik-e a vállára/hátára.

[link]

nekem hasonló van.

2013. szept. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nyilván nem 10-20 km-es túrákra szoktam járni, azért szeretnék túranyerget venni :) A képekért bocsi.
2013. szept. 2. 21:29
 3/12 anonim ***** válasza:
(Nekem megjelennek a képek, de bocsi, érdemben nem nagyon tudok többet mondani. :))
2013. szept. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

10-20 km-t nem neveznék túrának, az inkább terep!


az utolsót ajánlom leginkább, az jól ültet, van rendes hátsó kápája, és térdtámasza is, bár a képen műbőrnek néz ki, amit semmi képpen nem vennék.


a 4. nagyon drága típus, az a felépítés, mint a prestige trekker és egyáltalán nem arra való, amire használnád, ez arra van, ha napokig lovon ülsz, a katonai nyergek mintájára készült, viszont sokkal kisebb a térdtámasz és mivel távol ülsz a lótól nem érzed úgy.


a 3.-nak se térdtámasza, se hátsó kápája, nem lehet benne normálisan lovagolni, csak "utazni" lötyögni, hosszú kengyellel. ez megint nem neked való, 10-20 km az pont 1-2 óra lovaglás, max 3 de akkor már sokat lépsz. ahhoz egy normális nyereg kell, még ha túra típusú is, leginkább olyat vennék, ami barázdált ülőfelületű, sok nyeregtáska felcsatolási lehetőséggel, de hasonlít a sima univerzális nyereghez.


a 2-es nekem nem tetszik, de amúgy azzal sincsen baj, az 1-es viszont rémes, sose vennék ilyen szintetikus túra nyerget, ráadásul ez kb attól túra, hogy vannak hátul karikák...

2013. szept. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

szia!

én is az utolsót ajánlom ezek közül...

a 3-mas nagyon nem jó volt egy ismerősömnek kipróbáltam, de nem vált be.

esetleg ausztrál nyerget nem szeretnél? azok is nagyon jók! főleg bárányszőrrel :)

de még ez jó:

[link]

nekem hasonló van csak újabb kiadásban.

mindenképp olyan nyerget válasz angol stílusból, aminek hosszított a nyeregpárnája.

2013. szept. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Rá kell próbálni a lóra, ha ott minden jó (alátétek nélkül feltéve átlátsz alatta, a nyeregpárnák jól fekszenek fel a ló hátára, a nyereg az utolsó bordacsont előtt véget ér, 2-3 ujj befér a mar és a markamra közé), akkor felülsz, és eldöntöd, melyikben érzed kényelmesen magad. Én például jobban szeretem, ha a nyeregnek hosszabb a nyeregszárnya, nekem kényelmesebb, más jobban szereti azokat, amelyik inkább az ugrónyergekhez áll közelebb - nekem hosszútávon az kényelmetlen. A nyereg felülete, bordázottsága szintén fontos kényelmi szempont lehet, mert egyes kialakítás kiemelten kényelmessé teheti a lovaglást, míg másik meg már rövidtávon is nyom inkább. Aztán vannak ún lengőtalpas nyergek, ezek állítólag a ló hátának jobbak. Aztán azt is nézni kell, hogy hova, hogyan tudsz nyeregtáskát tenni, ha ez szempont.

Én a 3-4. között vacillálnék, ha mindenképp ezek közül akarsz.

2013. szept. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A 4-es kommentelőnek csak annyit, hogy amikor azt írtam h nem 1-20 kilométeres túrákra szoktunk menni, akkor azt úgy is értettem :) Azért gondolkozom a túranyergen, mert 8 óra és 60 km után már nagyon fáj, és ez ,még csak az egy nap. Abban reménykedem, hogy a túranyereg párnázottabb, kényelmesebb. A többieknek nagyon szépen köszönöm a választ. Még annyit, hogy persze mindenképpen a lóra veszem, csak hogy egyáltalán milyen típus között válogassak. :)
2013. szept. 3. 20:45
 8/12 A kérdező kommentje:
Még az utolsónak annyit, hogy nem csak ezek közül válogatnék, csak ezek voltak a legszembetűnőleg különbözőek, és mivel a túranyergekhez abszolút nem értek, ezért linkeltem is, de ha valakinek van olyan tapasztalata, hogy igen ebben egy hét után se fáj annyira, akkor meghallgatom :)
2013. szept. 3. 20:49
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, akkor először is tudni kéne, árban mit tervezel maximum költségként. Én azt javasolnám, hogy ha van lehetőséged, próbálj ki több félét, értve ezt úgy, hogy akár ha mást nem, használt nyergeket, felpróbálni a lóra, és egy bő fél órát bent dolgozni vele, vagy annyit se, már érezni, hogyan ültet, hogy érzed benne magad. Nyilván majd az igazi távoknál fog kiderülni, hogy valóban kényelmes és jó-e, de alapot már ez is adhat.

[link]


[link]

- én ezeket, (vagy ehhez hasonlót) megnézném élőben például, ha találnék valahol ilyet.

2013. szept. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, igazán nem akartalak megbántani, de továbbra sem értem, hogy ha 10-20 km-eket mész, akkor hogy fájhat a hátsód 60 után... azért nem mindegy, hogy 20 km, vagy egy hetes túra, mert 20 km-re jó lehet egy nagyon kényelmes univerzális nyereg is, ahol nem szempont, hogy 10 kiló cuccot ráaggass a lóra.


az ár amúgy tényleg nagyon meghatározó lehet, ha a pénz nem számít, akkor én is a prestige trekkert ajánlom, annál jobb szerintem nincs.

2013. szept. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!