Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szüreti felvonulás kérdés....

Szüreti felvonulás kérdés. Így érdemes vele lábon útnak indulni?

Figyelt kérdés

A falunkból többen átmegyünk (kb 15-en) a nyitószüretire ami innen kb 20 km. Lóháton tennénk meg a távot, ott pihennének, legelhetnének kb. 2-3 órát, felvonulás, szintén pihenés és kb. 5 óra körül haza. Összesen kb 50 km-t menne a lovam.(első szüretije, 4 éves a ló, kondija nem rossz, majdnem minden nap mentünk amíg nem esett az eső, azóta kevesebb időm volt rá, de órákig futkározik a karámban magától minden nap, és mától minden nap megyünk terepre is.) Tudom, hogy az 50 km ijesztően sok, de itt mindenki megteszi minden évben a távot, van olyan is köztünk akinek csak szüretikben mennek a lovai, se előtte se utána, istállóba állnak, mégis háton jön, jól bírja a lova.


Elmehetnék így a lovammal, vagy inkább menjek másik lóval? (A másik ló napi 2-3 órás terepeket megy.)

Előre is köszönöm a válaszokat!


Ja és még egy kérdés. Vettem ínvédőt, bokavédőt szüretire. Érdemes felrakni?



2013. szept. 3. 06:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Menj nyugodtan!

Mi versenyre mentünk így az út volt 30km ott versenyen mentek 30km-t tuti (akadály hajtás, vadász hajtás, élmény hajtás, meg utána az eredmény hirdetés sem volt rövid (tisztelet körök stb) akkor még a melegítés meg elmentünk kocsikázni stb. meg még haza is.. volt velünk 2 2hónapos kiscsikó is.. jól birták nem volt baj:)

2013. szept. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi az ilyen szüretit legalább 2 naposra terveztük!Az adott nap előtt elmentünk, megvolt a szálás, másnap volt a felvonulás, és a hazaút.Így azért nem volt nagy megterhelés.De ha a töbiek lovai ennyire jól bírják..., akkor hajrá.Mondjuk én nem kockáztatnám be, nekem soknak tűnik.
2013. szept. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nyugodtan elmehetsz, az 50 km annyira azért nem durva, főleg, ha van közben lehetősége pihenni.


annyit tanácsolnék, hogy előtte levő nap legyen neki pihenő, illetve hogy másnap meg menjen egy nagyon lájtosat (fél órát), hogy ne legyen izomláza.

2013. szept. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha van rá lehetőség, és még idő, akkor kicsit azért rá kéne készíteni a lovat, mert a ló használati értékét nem növeli túlzottan, ha felkészítés nélkül (pl. egész évben áll és néz ki a fejéből) bumm 50 km-eket kell megtennie, lovassal.

Maga a táv amúgy nem vészes, egy jó kondiban lévő lónak különösebb gond nélkül meg kell tudnia tenni.

Előző nap nem muszáj pihennie, dolgozhat egy kicsit, de csak könnyen.

2013. szept. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mentek a zöld kezek, köszönöm! :)

Tegnap lemozgattam őket, de mivel az enyém nagyon fél a karikástól ezért marad még itthon, szokja csak, most minden nap durrogtatunk nekik, a másik nem fél így vele megyek.

Majd a következő szüretibe már ő jön.

Ínvédőt, bokavédőd feltegyem? (Angol nyeregbe megyek, lovaglónaciba, fehér ingbe.)

2013. szept. 4. 08:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Az oda-vissza útra, mivel terep, felteheted, hiszen mechanikai védelmet biztosít, a bokavédő különösen jó, ha a ló hajlamos bokázni. Amíg áll, legelészik, stb., addig viszont vedd le mindenképp.
2013. szept. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze én is így gondoltam, hogy az is addig van rajta, amíg a nyereg stb, mert ott amíg pihen addig ki lesznek kötve, viszem a kötőfékét.
2013. szept. 6. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!