Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék zsoké lenni! Milyen...

Szeretnék zsoké lenni! Milyen iskolába kell mennem?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok, 45 kg és 146 cm! Lehet belőlem zsoké és ha igen milyen suliba kell mennem??? Tudom, hogy van Dunakeszin egy új ilyen iskola, de én elég messze lakom tőle!!! Más lovasiskolákban nem lehet belőlem zsoké???

Előre is köszönöm a válaszokat!!!



2013. szept. 3. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia.Persze lehetsz, ehhez nincs szükség iskolára. Ha már biztos lovastudásod van, kijárhatsz a Kincsem Parkba vagy Alagra vagy bárhová máshová olyan istállókba, ahol telivéreket tréningeznek és elkezdhetsz munkában lovagolni. Ha jó vagy, kapsz majd lehetőséget versenyben is.
2013. szept. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem muszáj abba az iskolába járnod. 50 kg-ig szoktak zsokékat keresni, a magasság nagyátlagban mindegy, de persze nem lehetsz 190 cm mellé alulról 50 kg.

Azt tudnod kell, hogy egy zsokénak a lehető legproblémásabb, hisztisebb lovon is fent kell maradnia, és fent kell tudnia maradnia a telivérek hihetetlen gyors, elrohanó vágtájában is. Nem is baj, ha más suliba jársz, mert egy normálisabb iskola jobban felkészít az érettségire majd. Közben viszont muszáj lenne eljárni valamelyik tréningtelepre, az ingyen munkát nem fogják elutasítani, és besegíthetsz nekik, lovagolhatsz a lovakon, ha jó vagy, idővel versenyre is engednek majd. Esetleg érdemes lehet Angliában is szétnézni, hiszen nem véletlenül onnan ered a galopp sportág, a lóversenyzés maga, ott is rengeteget lehet tanulni, fejlődni: ha már nagyobb leszel, egy-egy nyárra egy ottani tréningistállóba ha van módod, érdemes lehet kilátogatni, rengeteg tapasztalatot ad az is, ott kicsit más az egész, mint itthon.

2013. szept. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, úgy érzem, hogy még hasznát fogom nekik venni, mert nem tudtam, hogy így is lehet, hogy nem kell ilyen suliba mennem elég ha csak egy istállóba eljárok!!!! Mindenképpen keresni fogom a közelemben lévő ilyen istállókat, mert nagyon komolyan gondolom ezt az egészet és igen tudom mivel jár ez a sport!!
2013. szept. 3. 19:58
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha mégis ilyen iskolát választanál...linkelek egy kis segítséget,ja és gimnázium ha később mégsem ezt a sportot választanád, nem maradsz érettségi nélkül.

[link]

2013. szept. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!
2013. szept. 4. 15:39
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetsz csak annyit fűznék még hozzá hogy 13 évesen még elég sokat fogsz nőni (talán akkor nem annyira ha a szüleid 150 cm-esek de ha magasabbak valószínű hogy nőni fogsz még) most nyugodtan űzheted de ha mondjuk hosszabb távra tervezted (25 évesen is ezt akarod csinálni) és még nősz akkor lehet hogy 170 cm leszel 55-60 kg-val.

Nem akarom elrontani a kedved csak szóltam ez nagyban függ a génektől. Nyugodtan csináld majd meglátom milyen és hogy meddig akarod csinálni. Remélem nem vettem el a kedved (nem is rontottam bele) nem volt szándékom csak megjegyeztem de gondolom tudod magadtól is.

2013. szept. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért a gének relatívak, szüleim elég magasak, én meg az anyai nagyszüleim magasságát örököltem leginkább, 161 centi vagyok, ez édesapám 190+ magasságához képest eléggé alacsony. Szóval semmi sem lehetetlen.

De persze ha csak a magasság-súly kombó szólna közbe, akkor esetleg még mindig ott van később az ügetőn a hajtás, ha az is vonz, sebesség és lovak vannak ott is. :)

2013. szept. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy beleszámít ez is de szerencsémre a szüleim nem valami magas emberek és az edzőm is azt mondja, hogy a súlyom és a magasságom még most jó! Azt tapasztaltam, hogy nem növök valami gyorsan mindig is és most is én vagyok az osztályomban a legkisebb :) !! Nem nem vetted el a kedvem én nagyon elszánt vagyok, nagyon csinálni akarom!! Mindenki mondja, hogy ez nagyon veszélyes és mindig ugyanaz a kérdés: Már 20 évesen meg akarsz halni??? Engem valahogy nem érdekel, hogy ez ennyire veszélyes! Annyit tudok, hogy imádom a lovakat és ezt a sportágat és én ezt akarom csinálni!! Nem tudom mi lesz belőle egyenlőre tanulok ezerrel és majd ha idősebb leszek és a szüleim is beleegyeznek akkor nagyon szeretném elkezdeni!!
2013. szept. 4. 21:20
 9/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

Én is imádom nem érdekel hogy veszélyes meg ha odafigyelsz és minden jól megy nem valószínű hogy bajod lesz (nekem van ismerősöm akinek bordája tört meg megrúgta a ló és mitudomén milyen része tört el pedig nem zsoké).

Csináld én is csinálnám ha nem lennék 175 cm és 60 kg és valószínű hogy elérem a 180cm-et hát 60kg-val nem éppen nekem való de a többi versenyt még szeretem (díjugratás sima galopp ahol nem kell hivatásos zsoké)

2013. szept. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó kommentelő!!! Tudod eszméletlen kevés ember van aki támogatja ezt a döntésemet!
2013. szept. 6. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!