Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek mit kellene tenem...

Szerintetek mit kellene tenem a kancámmal?

Figyelt kérdés
Van egy 16éves magyar sportlovam, aki nyáron be lett fedeztetve egy versenylóval, nem sárlott vissza, így gndoltuk hogy lesz csikó. tegnap volt a doki, megnézte Ultrahanggal, és mégsem lesz csikó... De akkor miért nem sárlott?Lehet hogy a nyár eleji volt az utolsó termékeny időszaka, és többet nem lesz ilyen?Vagy lenne esélyem még ebben az idényben fedeztetni, úgy hogy kapna egy oltást, ami elindítja a ciklust?!Akkor sem lenne egyszerű, mert ugye nem kis költség volt a fedeztetés, meg a szállítás, meg minden.Most a mén visszakerül Pest környékére, ami hozzánk 250km, tehát a kancát utaztatni kell.Szerintetek próbáljuk meg vagy szinte esélytelen? (2 időszakban fedezte a mén.Májusban, de aztán júniusban visszasárlott.Így visszavittük, és azóta nem sárlott, mégis üres.)

2013. szept. 4. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó állatorvos látta? Lehet meg kéne nézetni egy másikkal is bár az látszik az ultrahangon hogy van e vagy nincs. Az is lehet hogy már túl idős, első csikója lenne? Én ismertem olyan kancát akit akárhányszor próbáltak befedeztetni nem sikerült pedig mindennel próbálkoztak. Ahogy írtad ezek szerint vállalt csikógaranciát én úgy tudom az a következő fed időszakban is érvényes ( jövőre) vagy nem hozzák vissza a mént? Értem hogy sokba került, de kérd ki az állatorvos tanácsát, hogy érdemes e próbálkozni esetleg kérdezz meg másikat is. Mi mesterségesen termékenyítettük a kancát pont ezért mert a mén messze volt és hogy ne a kancát keljen utaztatni, most 3 éves a csikóm. A fedeztetés után fokozottan kell ügyelni a kancára mert azt hiszem az első 3 hónap az kritikus. Fedeztetés előtt is volt ultrahang? Nem mindegy hogy a sárlás melyik napján fedezteted kb ebből csak 3 nap a tuti mikor meg is fogja.
2013. szept. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem a helyi állatorvossal vizsgáltattuk meg, hanem hívtunk hozzá egyet, az vizsgálta meg a környéken lévő kancákat is (akik ugyanettől a méntől vemhesek). Megvizsgálta a kancát hogy mostanában nem is lesz ciklusa (nem volt érett tüsző).

Fedeztetni úgy vittük hogy ott maradt 1 hetet, és minden nap ráment a csődör.Amikor már "elrúgta" magától akkor szóltak hogy mehetünk érte. Aki csinálta az UHt a másik lovunknál megállapíttta a vemhességet (az egy zugcsődörtől vemhes, így került hozzánk, hogy állítólag vemhes, azt azért nézettük meg).

Én is attól félek hogy ez volt az utolsó termékeny időszaka neki.Egyébként nem tudom hogy volt e csikója.Fótról vettük az alagi lovasklubtól, valami tartozás miatt került oda ez a kanca, és fél éve volt ott, tehát az előző tulajt nem tudtuk felkeresni hogy utánaérdeklődjünk.A tenyésztőt próbáltam megkeresni de nem találok rá.Úgyhogy fogalmunk sincs hogy volt e csikó, vagy sem... Annyit tudunk hogy jó vérvonal (telivérezett), és a ménnel vannak közös ősök Ramsesre, ezért szerettük volna nagyon ezt a csikót.

2013. szept. 4. 12:46
 3/6 A kérdező kommentje:
A mént egyébként nem hozzák már vissza ide.Ez egy kivételes, és "egyedi" alkalom volt sajnos.Én úgy tudom hogy csak erre az évre áll a fedeztetés.
2013. szept. 4. 12:47
 4/6 anonim ***** válasza:
hát ha onnét vetted akkor bármi elképzelhető, sajnos. a mi lovardánkból is került oda ló, de volt szerencsém végig követni az útját, mondanom sem kell ahogy változtak a hirdetések nagyot mosolyogtam, meg olyat is aki már befürdött onnét vett lóval pedig minőségi árat kértek tőle csak a ló nem volt az.
2013. szept. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, hallottam már rémhíreket az adott helyről, viszont sikertörténetet is.Egyik volt gimis osztálytársam is onnan vette a lovát 7éve.És az a ló most is ló.Nekem sincs semmi gondom a pacimmal, csak az hogy semmit nem tudok róla, az előző életéről.Nekem mindenben megfelel, én csak hobbira használom, csak ez a csikólett volna fontos, mivel idős már, és reménykedtem hogy lesz utóda
2013. szept. 4. 15:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Elvileg mostanában már sokan garanciát adnak, tehát ha nem vemhesül a kanca, akkor ingyen, vagy legalábbis jelentős kedvezménnyel fedez újra a mén... Ezt esetleg meg lehet érdeklődni. Ha nagyon nagy a távolság, megpróbálkozhattok fagyasztott spermával, bár azzal nehezebb a fedeztetés, mert bő 3 óra van, amikor a legfogékonyabb a kanca - na, a fagyasztott sperma pedig már nem a legfürgébb, nagyon fontos, hogy ekkor kell befecskendezni.

Különben én nem erőltetném, ha nem muszáj, hiszen ha a természetes módon sem sikerült, akkor egy mesterségesen kiváltottnál még kevesebb az esély, de természetesen nem lehetetlen, így ha megengedheted magadnak, akkor lehet rajta gondolkodni.


Ha a kancával van gond, akkor én úgy tudom, az ilyen álmeddő lovakra szamarat szoktak tenni, mert utána később a lovaktól is sokkal könnyeben vemhesül. De érdemes lenne kivizsgáltatni, mielőtt újra próbálkozol, nincs-e szervi gondja.

2013. szept. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!