Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem ciki (lovaglás)? (Bővebben...

Nem ciki (lovaglás)? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

4 éve lovagolok de még nem vágtáztam.

3 évig jártam valahova alig fejlődtem (az első éven kívül) most máshova járok most jövök rá mennyi mindent nem tudok el vagyok engedve csinálok egy csomó feladatot de még nem vágtáztam. Igaz hogy csak idéntől fogok télen is járni (nemcsak áprilistól október végéig). Idén szeretnék vágtázni már sok mindent tudok rengeteget fejlődtem. Ha kell írok még csak szóljatok.

Szerintetek nem ciki?

Én vagyok ennyire béna vagy az edző volt rossz?

Van esélyem idén vágtázni?



2013. szept. 4. 18:47
1 2
 1/17 anonim válasza:
30%

Én két év alatt már versenyekre jártam...

Volt hogy olyan lovat adtak nekem ami nem csinált semmit,mert kezdő vagy még stb.

De tényleg, hiába rúgtad, ütötted pálcával nem sikerült vágtázni vele senkinek,mert mindig a többi lóhoz ment a pálya közepén,nem bírta senki kivinni.Én amikor először felültem rá,csinálta ugyan azt.Három és fél órán át szenvedtem vele, hiába mondta az oktató hogy hagyd a fenébe úgysem fog menni.Nem hagytam, sikerült kivinnem és normálisan tette a dolgát.Aztán az oktató is felült rá,és

neki továbbra sem ment.Úgyhogy én mindig azt a lovat kaptam és versenyeztem vele.

Ja egyébként fiú vagyok.

Bocs, tudom nem ide tartozik,de kikívánkozott belőlem.

Nem tudom hol lovagolsz de szerintem válts iskolát.

2013. szept. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
64%
Cikinek nem ciki, de ha versenyezni akarsz, akkor nem túl biztató! Én már első évben vágtáztam, de az edző biztos tudja mikor ülsz elég stabilan ahhoz, hogy vágtázhass!
2013. szept. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
5%
Én kicsit több mint fél éve lovagolok csak, de már 2 hónapja vágtázok szabadon.
2013. szept. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
4%

én nyár eleje óta lovaglok het 4x 4-5 órát és 25.-én versenyem lesz szerintem egyébként az edzőt volt rossz de te is lehetnél jobb

egyébként én 13 éves fiú vagyok

2013. szept. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Igazából az edző rossz, nem te vagy béna. Sok helyen telibecsinálják a lovasokat, elköröztök körbe-körbe, aztán jó az úgy. Én is hasonló helyre jártam sokáig, ott mondjuk megtanítottak vágtázni - óra végén mentünk pár kört egymás után körbe-körbe, aztán jónapot. Normális helyen (persze, ha napi szinten jársz!), akkor bő fél év alatt már kisebb ugrásra is ráengednek, már, ha az ugrás a cél. Igazából fél év alatt rengeteget lehet fejlődni idomítás terén is, nekem a mai napig az hiányzik a legjobban, hogy mindent rám hagytak akkor, sok üléshibám alig tudtam javítani, és lövésem sem volt, a lovon mit kéne nézni, látni, hogy jó-e neki is, hogy egyáltalán legalább alapszinten igényes, minőségi-e, amit csinálok, hogy lehetne-e ez alapja tereplovaglásnak, vagy bármi másnak?
2013. szept. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

Szia!

Egyáltalán nem ciki! Mindenki a saját ritmusában talnul meg lovagolni én sacper kb a nyár elején kezdtem (persze 7-8 évesen már nagylovon ültem most 13 vagyok) most szabadon ügetek de vágtázni még nem vàgtáztam csak futószáron. Ha nagyon szeretnél akkor szólj az oktatódnak. Én is szóltam neki mikor már úgy éreztem.

2013. szept. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

Neked nem ciki, csak annak a magát oktatónak nevező balféknek, akivel szerencsétlenségedre összekerültél. Jó lenne már eljutni odáig, hogy minden edzőnek nevezett kókler is megértse: addig lovagol valaki futószáron, voltizshevederrel, amíg mindhárom jármódban elengedett kézzel nem tud ülni a lovon. Ha ez megvan, akkor ugyanez nyeregben és csak akkor engedem el a lovast szabadon, ha már szárral a kezében futószáron képes tisztességgel, a ló kínzása, szájának rángatása és önmaga testi épségének veszélyeztetése nélkül lovagolni lépésben, ügetésben ÉS vágtában, meg tudja állítani, el tudja indítani önállóan a lovat. Egyébként ha ez heti kétszeri edzés mellett a lovasnak nem megy nagyon maximum néhány hónap alatt, akkor a kedves edző gondolkozzon el valami más szakmán, mert az nem a tanítvány hibája, hanem az övé. Valamelyest tehetséges lovassal ezt pár hét alatt el lehet érni.

Egyébként nálam (és a jobb helyeken) vágta már sokaknál az első órán is van, de legkésőbb a harmadik körül egészen biztosan.

2013. szept. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem tartom jó ötletnek hogy valaki már az első héten vágtázik sztem lehetetlen azt jelenti hogy az edző nem tanított semmit.

És mint írtam 3 évig tényleg csak körbe mentem és nem csináltam semmit azt se tudtam hogy jó vagy rossz gyakorlatilag inkább magamtól tanultam lovagolni (könyvekből meg ilyenek) idéntől máshova járok más edzőhöz már nagyon ügyes vagyok meg is dicsért (pedig nem az a fajta) megtanított már sok mindent amit 3 év alatt nem volt képes a másik. Ja és heti egyszer jártam 30 percre 5 hónapon keresztül egy évben vagyis összesen ha lovagoltam egy évet.

Igazából az én véleményem hogy a volt edzőmmel van a baj valahgol az igazi lovaglásom kezdetét a mostani edzőmtől számolom (ő tanít rendesen szoktam csinálni csomó feladatot meg rudakon átlépni stb.) és sztem még idén vágtázni fogok jövőre ugratni.

Ha hozzájárok kezdettől fogva akkor már versenyeznék.

Van esélyem 2 év múlva (2015 vége felé) rajtengedélyt letenni??

2013. szept. 5. 18:49
 9/17 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy ugró vagy díjlovas, vagy más szakági REV-et akarsz-e tenni, de két év alatt közel bármire rá lehet készülni.


Az nem baj ,ha a lovas vágtázik már az első alkalmak egyikén, voltizshevederrel, mert a vágta egy jármód, nem egy hihetetlenül nagy kihívás, vagy egy sebesség... Addig nem kéne senkit se levenni futószárról, amíg kapaszkodás nélkül stabilan nem ül mindhárom jármódban kengyelek nélkül, sajna sok helyen nem így tanítják, én is lejöttem a futószárról, amint ment a lépés-ügetés, és jónapot, sokkal később tettek vissza futószárra, azt is nyeregben, kengyellel és szárral vágtázni kb. 2× 2 percet, utána meg had szóljon, ment szabadon. Az meg senkit se izgatott, hogy üléshibától kezdve minden befigyelt.

2013. szept. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tartom jó ötletnek hogy valaki már az első héten vágtázik sztem lehetetlen azt jelenti hogy az edző nem tanított semmit. " Ezt azért írod, mert valóban nem tanultál még semmit a lovakról az évek során, sajnos. Az igazság viszont az, hogy ha a ló bármilyen okból is, de beugrik vágtába, miközben te a karámban lovacskázol lépésben, egyedül, akkor a minimum, hogy akkorát esel, mint egy ház. Márpedig a ló olyan, hogy bármikor előfordulhat, hogy megriad valamitől, akármilyen fullosan képzett lóról is van szó. Tehát a lovaglástanulás tisztességes és legveszélytelenebb formája az, amit leírtam. Nem saját találmányom, az igazán nagy lovasok mind így tanultak/tanítanak.

Ahol gyorsan megtanítják könnyűügetni a delikvenst és már engedik is szabadjára a karámban, ott egyrészt baromi felelőtlenek, másrészt csak a pénzre hajtanak és mint a mellékelt ábra mutatja, téged se tanítottak meg semmire évek alatt.

2013. szept. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!