Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem túl fiatal hátasnak az a ló?

Nem túl fiatal hátasnak az a ló?

Figyelt kérdés

Balról a második.

[link]


Megláttam ezt a képet, és szerintem nem tűnik 2 és fél évesnél több idősebbnek a ló. Nincsenek felnőtt lóhoz hasonló dimenziói.


2013. szept. 5. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha arra a pejre gondolsz a kép előterében, szerintem simán felnőtt az már. Azért nincsenek olyan dimenziói, amilyenek egy hátaslónak kellene hogy legyenek, mert egy csomó izom hiányzik róla - a szügyéről, a nyakáról, a faráról, a combjáról, igazából mindenhonnan. De nem hinném, hogy ilyen fiatal lenne, inkább csak nem nagyon van vele úgy dolgozva, hogy megerősödhessen.
2013. szept. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom egyre gondolunk-e így, nem az előtérben, hanem a képen pont a leghátul lévő, furán járó kicsi ló.
2013. szept. 5. 17:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, akkor nem egyre gondoltunk, bár amit a másiknak az elégtelen izmoltságáról írtam, az őrá is igaz. A szóban forgó ló szerintem egy kisebb termetű angol vagy arab telivér, amelyen egy - hozzá képest - túlméretezett pasas ül. Hogy túl fiatal-e, azt nem tudom, de az tuti, hogy alig van izma, nagyon nem rendesen van lovagolva, és nagy neki a lovasa.

Mondjuk ja, szerintem sem lehet több 4 évesnél.

2013. szept. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy rá a lovas, a lovon pedig semmi izom, ha egy kis termetű lóra ekkora lovast akarunk ültetni, minimum, hogy a ló megfelelő kondiban legyen hozzá, másképp gond lesz.

A korát én meg nem mondom, fiatalnak tűnik még a hátas munkához, de jobb lenne egy normális képet látni róla ahhoz, hogy erről épkézláb állítást lehessen megfogalmazni. Szerintem amúgy nem arab telivér, angolnak esetleg elmegy, ők korán érő típusok, két évesen már munkábaállítható, galoppon futtatható... Bár ha érdemi munkát tervez vele az ember, akkor ki szokták várni náluk is a három éves kort.

2013. szept. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy fiatal, engem is mindig kérdőre vonnak, hogy nem csikó-e még a lovam, aztán leesik az álluk, ha megtudják, hogy 10 éves. Nekem arabom van, a képen látható lovacska nekem angol telivérnek, vagy valami telivérezett félvérnek tűnik. Lehet egyszerűen ilyen kis filigrán fajta.
2013. szept. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyobb kép sajnos nincs róla, épp csak megpillantottam ezt is és feltűnt mekkora debella ül rajta szerencsétlen kislovon.
2013. szept. 5. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!