Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A kicsi lovaglópálcát mire...

A kicsi lovaglópálcát mire használják? Miért nem csak a hosszú pálcát használják a lovasok?

Figyelt kérdés
2013. szept. 5. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
A rövid pálcát rendszerint galoppon vagy ugróedzésen, versenyen használják, ahol a hosszú inkább zavaró sokszor. A röviddel persze csak a ló vállát tudod megcsípni kényelmesen, noha elérhető azért a farán, vagy hevederhelyen is, ha muszáj. Az idomítópálcát ahogy a neve is mutatja, inkább a ló idomításához használják, síkmunka során.
2013. szept. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Rövid pálcából is van többféle. Van az ugró pálca, amit díjugratáskor használunk, versenyen vagy edzésen, és van az, amit én csak hobbi pálcának hívok, amely rövid és többnyire színes és aranyos, csak épp nem jó semmire. Síkmunkában egyébként az ugrópálca sem jó semmire.

Kicsi pálcát tehát komolytalanabb hétvégi hobbilovasok használnak osztályban körbezötyögéshez vagy terepen zötykölődéshez. Nem, tényleg nem jó semmire.

2013. szept. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Illetve egy hosszabb pálcát nem tanácsos rögtön kezdő kezébe odaadni,amíg nem tudja jól fogni,addig a rövidebb kell neki.
2013. szept. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Valletta ***** válasza:
A rövid pálca ugrómunkán, terepen (és persze galoppon) kívül nem igazán jó semmire. Én kezdőnek is hosszút adnék, azt tanulja meg használni, mert az segíti a lovaglásban, nem a rövid. Fogni meg ugyan úgy kell, de a hosszúval legalább nem kell hátranyúlnia.
2013. szept. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze,fogni ugyanúgy kell,de amíg nem tud kezelni egy 120 as pálcát,folyamatosan buzerálni fogja vele a ló farát,akaratlanul .
2013. szept. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Valletta ***** válasza:
Csak akkor, ha túl hajlékony a pálca - de akkor a tapasztalt lovas is b.zerálni fogja, mert a ló mozgásából adódóan túlságosan mozog a pálca. Meg kell találni a megfelelő hajlékonyságút.
2013. szept. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én ugróedzéseken és ha olyan lovon megyek, akit esetleg nehezebb kicsivel lovagolni, biztonságérzetet az, ha terepre is nálam van, mindig rövid pálcát használok, de nem azt a fajtát, ami semmire nem jó. A komolytalanabb lovasok véleményét is kikértem már, szerintük a pálca az egyik fősegítség, meg anélkül sehova..

Síkmunkánál 115 centis nekem tökéletes, de azt sem nagyon használom, néha azonban egyszerűbb vele.

2017. máj. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyebkent egyaltalan mert hasznaltok palcat a lovon ha rajta ultok? Az enyem ugy foldhizvagja azt aki palcaval hozzaer. (De nyilvan azert mert vertek,de akkor is. Nincs szukseg palcara.)
2017. júl. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!